Міжнародний суд вперше видав ордер на арешт чинного президента

Міжнародний суд вперше за всю історію видав ордер на арешт чинного президента. В Судані масові акції протесту. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Міжнародний кримінальний суд в середу, 4 березня, ухвалив рішення висунути звинувачення на адресу президента Судану. Вперше за всю історію ордер було видано на арешт чинного глави держави.

Омара аль-Башира звинувачують в причетності до скоєння військових злочинів в провінції Дарфур, а також в злочинах проти людства.

Влада Судану вже заявила, що не буде співробітничати із судом. Військове командування також пообіцяло, що армія завадить будь-яким спробам виконати судове рішення. Сам аль-Башир порадив представникам трибуналу "з’їсти" цей ордер, який тоді не буде вартий навіть паперу, на якому він написаний.

Вдень у столиці країни - Хартумі - пройшли масові акції протесту. Декілька тисяч прихильників президента присягалися "захищати аль-Башира до останньої краплі крові". Демонстранти розгорнули гігантську афішу, де величезна рожева свиня поєднується із зображенням головного прокурора Міжнародного суду.

Крім того, влада Судану відкликала ліцензії на діяльність в країні, щонайменше, у шести міжнародних гуманітарних організацій, що працюють в Дарфурі. Натомість ООН заявила, що не відмовиться від миротворчої діяльності в Судані.

Громадянська війна в Дарфурі триває з лютого 2003 року. Урядовим силам та їх прихильникам протистоять численні повстанські угрупування, що домагаються незалежності для бунтівної провінції.

За цей час від насильства і гуманітарних проблем в провінції загинули, за даними ООН, до 300 тисяч людей, 2,7 мільйона стали біженцями. Хартум стверджує, що громадянська війна забрала не більше 10 тисяч життів.

Читайте також:

Косовський трибунал засудив першого албанця

Вбито президента Гвінеї-Бісау

Відкрився трибунал з розслідування вбивства ліванського прем'єра Харірі

Гаазький трибунал виправдав екс-президента Сербії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: