Суданські військові не планують видавати затриманого диктатора Міжнародному кримінальному суду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Майже 10 років тому МКС видав ордер на його арешт.

Армія Судану, яка здійснила військовий переворот у країні та затримала диктатора Омара аль-Башира, заявила, що не планує видавати його за кордон.

Про це повідомив на прес-конференції в Хартумі 12 квітня глава політичного комітету військової ради країни, генерал Омар Зейн аль-Абідін, передає Associated Press.

За його словами, екстрадиція аль-Башира стане "потворною відміткою на Судані" і тому судити його планують безпосередньому на місці.

Ордер на арешт аль-Башира кілька разів видавався Міжнародним кримінальним судом у 2009-2010 роках. Його звинувачували у вчиненні геноциду в регіоні Дарфур.

Нагадаємо, 11 квітня армія Судану захопила владу в країні після тривалих багатотисячних протестів проти диктатора Омара аль-Башира, який керував країною 30 років. Вона призупинила дію конституції, а також розпустила чинні органи влади, зокрема парламент. За словами військових, вони очолюватимуть країну протягом двох років перехідного періоду.

ВідеоДержавний переворот у Судані: армія скинула президента та оголосила надзвичайний стан

Це перший з президентів, проти якого висунув обвинувачення і видав ордер на арешт Міжнародний трибунал у Гаазі - у справі про геноцид і воєнні злочини у регіоні Дарфур. Омар Башир - відомий друг Путіна. Російський президент неодноразово постачав збою до Судану і тепло приймав Башира у себе.  

Державний переворот у Судані: армія скинула президента та оголосила надзвичайний стан

Залиште свій коментар

Вибір редакції