Суданську журналістку оштрафували за носіння брюк

Розмір штрафу, до якого засудили Хусейн, еквівалентний 209 доларам.

Суданську журналістку Любну Хусейна засудили до штрафу за носіння штанів. Розмір штрафу, до якого засудили Хусейн, еквівалентний 209 доларам. За законом підсудна могла бути засуджена також до 40 ударами батогом, проте суддя вирішив обійтися без тілесного покарання.

Хусейн сказала, що з принципу не стане платити штраф. За словами журналістки, вона готова на місяць сісти у в'язницю за невиконання рішення суду. Жінка заявила, що не проти досліджувати тюремні реалії. В даний час Хусейн знаходиться на волі під заставою.

Любна Хусейн була заарештована в столиці Судану Хартумі під час спецоперації 3 липня. Разом з нею поліцейські затримали 12 "непристойно одягнених" жінок. 10 жінок були засуджені до штрафів і ударів батогом через два дні після арешту. Розгляд справи Хусейн і ще двох затриманих затягнулося.

У момент арешту Хусейн була співробітницею ООН і мала імунітет від судового переслідування. Однак вона вийшла з організації, щоб у суді домогтися права на носіння штанів для всіх суданських жінок. Справа Хусейн викликало громадський резонанс за кордоном і в Судані. Під час слухань у будівлі суду проходили акції протесту, серед учасників яких зустрічалися жінки в штанах.

Після закінчення громадянської війни в 2005 році в Судані була прийнята тимчасова шестирічна конституція. У цій конституції закріплені компроміси між мусульманським північчю і християнським півднем країни. Незважаючи на це, шаріат продовжує впливати на життя держави.

Так, в 2007 році суданський суд засудив до 15 днів в'язниці що приїхала з Великобританії вчительку Джилліан Гіббонс, яка дозволила дітям назвати плюшевого ведмедя Мухаммедом. Суд визнав вчительку винною в образі ісламу. У 2008 році суданські поліцейські побили більше 20 жінок, затриманих за носіння штанів і міні-спідниць.

Читайте також:

Чад звинуватив Судан у військовому вторгненні

В ООН чекають, що Судан захистить миротворців

Судан прийняв пропозицію АФ і ООН

Співробітницю ООН засудили до публічного побиття за носіння брюк

У Судані поліція розігнала прибічників журналістки, яку судять за носіння брюк

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: