Суданця нагородили "За свободу думки"

Правозахисник із Судану став лауреатом премії імені Сахарова.

Правозахисник із Судану Саліх Махмуд Осман оголошений лауреатом премії імені Андрія Сахарова "За свободу думки" за 2007 рік.

Таке рішення ухвалено в четвер у Страсбурзі на спільному засіданні лідерів політичних фракцій і голови Європарламенту, повідомив глава асамблеї Ханс-Герт Поттерінг.

Суданський правозахисник був номінований на премію за зусилля з захисту жертв громадянської війни у себе на батьківщині.

Крім Османа, до списку номінантів на присудження премії були внесені Оглядач "Новой газеты" Анна Політковська, вбита рік тому в Москві, і правозахисники з Китаю Чен Дзіньян і Ху Дзія (об'єднані претенденти).

Кандидатуру Анни Політковськой висунула найбільша фракція Європарламенту - Європейська народна партія.

Премія імені Сахарова заснована Європарламентом у 1988 році і присуджується щорічно за "досягнення у справі захисту прав людини та її основних свобод, а також за пошану міжнародного законодавства й розвиток демократії".

Номінантів на премію імені Сахарова висувають депутатські фракції Європарламенту або групи депутатів, які мають зібрати на підтримку свого кандидата не менше 40 підписів.

Урочиста церемонія вручення премії відбудеться в грудні на сесії Європарламенту в Страсбурзі.

Минулого року премію, грошова частина якої складає 50 тисяч євро, вручили одному з лідерів білоруської опозиції Олександру Мілінкевичу. У списку її лауреатів - Кофі Аннан, Нельсон Мандела, організація "Репортери без кордонів".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: