Судно Arctic Sea передано мальтійській стороні

Вже повідомлялося, що Arctic Sea прямує у бік Мальти, але місцева влада погодилася на допуск лише після переконання, що судно не представляє ніякої небезпеки.

Суховантаж Arctic Sea переданий представникам Мальти, повідомив офіційний представник СКП РФ Володимир Маркін.

"Сьогодні відбулася передача судна Arctic Sea уповноваженим представникам влади Республіки Мальта - як представникам держави прапора (під яким ходить судно)", - сказав Маркін.

За його словами, найближчим часом судно прибуде до мальтійського порту.

Після звільнення судна на ньому працювали російські слідчі.

"Буксир і корабель ВМФ Росії "Ладний", що супроводжували Arctic Sea вирушили до місць приписки", - повідомив представник Слідчого комітету при прокуратурі РФ.

Arctic Sea з російським екіпажем з 15 людей, який прямував з Фінляндії до Алжиру, після таємничого зникнення наприкінці липня було виявлено 16 серпня в Атлантиці недалеко від африканської острівної держави Кабо-Верде. За даними слідства, він був захоплений вісьмома громадянами Естонії, Латвії та РФ. Звільнили екіпаж моряки Чорноморського флоту.

Оператором Arctic Sea є фінська компанія Solchart, вона також володіє 100% акцій мальтійської компанії-власника цього суховантажу.

Після звільнення суховантажу 11 членів екіпажу були відправлені літаком до Росії. На борту судна залишалися четверо членів екіпажу, включаючи капітана, а також працювали російські слідчі.

У ЗМІ лунали припущення, що суховантаж міг перевозити не тільки деревину. Зокрема, висувалися версії, що на борту були наркотики і навіть ракети С-300. СКП РФ після проведення на борту слідчих дій заявив, що на борту суховантажного судна не було виявлено жодного стороннього вантажу крім заявлених до перевезення деревини та пиломатеріалів.

На початку вересня суховантаж відбуксирували в район Лас-Пальмаса, де, за даними СКП, 17 вересня повинна була бути здійснена передача суховантажного судна судновласника, однак цього не сталося - власник Arctic Sea відмовився приймати судно, оскільки представники СКП РФ нібито не змогли представити йому письмові повноваження особи, яка провадила передачу. Через кілька днів суховантаж на буксирі покинув цей район.

Офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко 8 жовтня повідомив, що Росія пропонувала відбуксирувати суховантаж в алжирський порт, оскільки одержувачем деревини, яку перевозив Arctic Sea, значилася алжирська компанія, однак влада Алжиру відмовилася дати дозвіл на захід судна в порт. Тоді ж було заявлено, що Arctic Sea у супроводі рятувального судна і сторожового корабля ВМФ РФ перебуває на якірній стоянці у відкритому морі в районі на схід від Гібралтару. Пізніше глава Solchart повідомив, що суховантаж буксирують у бік Мальти.

У середу Слідчий комітет при прокуратурі РФ зняв арешт, накладений на клопотання слідства на Arctic Sea Басманним районним судом Москви, для якнайшвидшого вирішення питання про передачу судна мальтійській стороні.

Тим часом мальтійська морська влада заявила, що судно зможе прибути в порт тільки після того, як служба цивільної оборони, поліція і морська влада переконається в тому, що воно не представляє ніякої небезпеки.

Читайте також:

З суховантажу Arctic Sea знято арешт

Алжир не пустив до себе Arctic Sea

Дружини моряків Arctic Sea вимагають у Путіна повернути їхніх чоловіків

Суховантаж Arctic Sea під конвоєм вирушив до Середземного моря

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: