Судно з вантажем для Гази вирушило до Єгипту

Ізраїль знову не пускає судна з гуманітарною допомогю до Палестини.

Лівійське судно з гуманітарною допомогою, що прямувало в сектор Газа, імовірно змінило курс і йде до єгипетського порту Ель-Аріш. Як повідомляється на сайті телеканалу "Аль-Джазіра", влада Єгипту дала екіпажу "Аль-Амаль" (за іншими даними, судно називається "Альматеа") відповідний дозвіл.

Крім того, міністр закордонних справ Єгипту заявив, що гуманітарний вантаж буде прийнятий єгипетською стороною і доставлений до Гази сухопутним шляхом.

Як наголошується, військово-морські сили Ізраїлю спростували повідомлення про те, що вони висунули екіпажу судна ультиматум, вимагаючи, щоб воно змінило курс. Самі активісти стверджують, що ізраїльські військові пригрозили їм захопити "Аль-Амаль", якщо судно не відмовиться від спроб допливти до Гази.

Дані про те, що лівійське судно прямує в Ель-Аріш, підтверджує і ізраїльське видання Ynet, посилаючись на представників військово-морських сил Ізраїлю. За їх даними, ізраїльські військовослужбовці протягом дня кілька разів зв'язувалися з екіпажем судна і пояснювали, що йому не буде дозволено увійти в порт Гази. У результаті капітан "Аль-Амаль" прийняв рішення змінити курс.

Судно з двома тисячами тонн гуманітарного вантажу (медикаментів та продуктів харчування), зібраного для сектора Газа Лівією, вийшло з грецького порту 10 липня. 13 липня стало відомо, що Ізраїль заборонив судну плисти до берегів Гази. Про реакцію екіпажу надходили суперечливі відомості: за одними даними, він погодився змінити курс і відправитися в Єгипет, за іншими, відмовився підкорятися вимогам ізраїльської влади.

Ізраїль забороняє іноземним суднам підходити до берега Гази, побоюючись, що разом з гуманітарним вантажем туди може бути доставлено зброю, і вимагає, щоб подібні вантажі перевірялися в ізраїльському порте Ашдод.

У той же час, в червні 2010 року Ізраїль погодився послабити блокаду Гази, склавши список заборонених предметів і дозволивши ввезення будь-яких товарів, що до цього списку не потрапили.

Ослабленню блокади передував інцидент з турецьким судном, яке намагалося прорватися до берега Гази. Тоді в результаті зіткнення активістів з ізраїльськими військово-морськими силами було вбито дев'ять осіб.

Читайте також:

Судно з "Флотилії свободи" знову прямує до Гази

Ізраїль підтвердив ослаблення блокади Сектора Газа

Ізраїль дозволив ввозити до Гази все, крім зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: