Судно з вантажем для Гази вирушило до Єгипту

Ізраїль знову не пускає судна з гуманітарною допомогю до Палестини.

Лівійське судно з гуманітарною допомогою, що прямувало в сектор Газа, імовірно змінило курс і йде до єгипетського порту Ель-Аріш. Як повідомляється на сайті телеканалу "Аль-Джазіра", влада Єгипту дала екіпажу "Аль-Амаль" (за іншими даними, судно називається "Альматеа") відповідний дозвіл.

Крім того, міністр закордонних справ Єгипту заявив, що гуманітарний вантаж буде прийнятий єгипетською стороною і доставлений до Гази сухопутним шляхом.

Як наголошується, військово-морські сили Ізраїлю спростували повідомлення про те, що вони висунули екіпажу судна ультиматум, вимагаючи, щоб воно змінило курс. Самі активісти стверджують, що ізраїльські військові пригрозили їм захопити "Аль-Амаль", якщо судно не відмовиться від спроб допливти до Гази.

Дані про те, що лівійське судно прямує в Ель-Аріш, підтверджує і ізраїльське видання Ynet, посилаючись на представників військово-морських сил Ізраїлю. За їх даними, ізраїльські військовослужбовці протягом дня кілька разів зв'язувалися з екіпажем судна і пояснювали, що йому не буде дозволено увійти в порт Гази. У результаті капітан "Аль-Амаль" прийняв рішення змінити курс.

Судно з двома тисячами тонн гуманітарного вантажу (медикаментів та продуктів харчування), зібраного для сектора Газа Лівією, вийшло з грецького порту 10 липня. 13 липня стало відомо, що Ізраїль заборонив судну плисти до берегів Гази. Про реакцію екіпажу надходили суперечливі відомості: за одними даними, він погодився змінити курс і відправитися в Єгипет, за іншими, відмовився підкорятися вимогам ізраїльської влади.

Ізраїль забороняє іноземним суднам підходити до берега Гази, побоюючись, що разом з гуманітарним вантажем туди може бути доставлено зброю, і вимагає, щоб подібні вантажі перевірялися в ізраїльському порте Ашдод.

У той же час, в червні 2010 року Ізраїль погодився послабити блокаду Гази, склавши список заборонених предметів і дозволивши ввезення будь-яких товарів, що до цього списку не потрапили.

Ослабленню блокади передував інцидент з турецьким судном, яке намагалося прорватися до берега Гази. Тоді в результаті зіткнення активістів з ізраїльськими військово-морськими силами було вбито дев'ять осіб.

Читайте також:

Судно з "Флотилії свободи" знову прямує до Гази

Ізраїль підтвердив ослаблення блокади Сектора Газа

Ізраїль дозволив ввозити до Гази все, крім зброї

ВідеоСудно з вантажем для Гази вирушило до Єгипту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: