Судять головних "червоних кхмерів"

У Камбоджі відбулося перше публічне слухання трибуналу з участю суддів ООН у справі Каїнга Гуєка Еава, одного з лідерів режиму "червоних кхмерів".

У Камбоджі в вівторок відбулося перше публічне слухання змішаного трибуналу з участю суддів ООН у справі Каїнга Гуєка Еава (Kaing Guek Eav), звинувачуваного в злочинах проти людяності й військових злочинах за часів правління "червоних кхмерів" з 1975 по 1979 рік, повідомляє агенція Associated Press.

Каїнг Гуєк Еав, також відомий під ім'ям Дач (Duch), що був начальником в'язниці і табору тортур S-21 за часів режиму "червоних кхмерів", з'явився перед трибуналом для попереднього слухання у справі про законність його знаходження під вартою перед основними судовими слуханнями, наміченими на 2008 рік.

Напередодні трибунал за участю суддів ООН в Камбоджі пред'явив звинувачення у військових злочинах Кхієу Самфану, який був головою держави за правління "червоних кхмерів".

”Червоний" уряд Камбоджі вважають одним із найкривавіших режимів 20 століття. В цілому за три з половиною роки правління "червоних кхмерів", починаючи з квітня 1975 року, було знищено 25% міського й 15% сільського населення країни, або майже 2 мільйони людей.

У червні 2003 року, після шести років переговорів, генеральна асамблея ООН схвалила угоду про створення так званих "надзвичайних судових палат" у межах наявної судової системи Камбоджі. До складу "надзвичайних палат" ввійшли міжнародні й місцеві судді та прокурори. Їм доручено вести розслідування й судові процеси над "червоними кхмерами".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: