Суховантаж Arctic Sea під конвоєм вирушив до Середземного моря

Arctic Sea відконвойовано до Середземного моря, суховантаж всі відмовляються приймати, хоча заборонених вантажів і не знайшли.

Суховантаж Arctic Sea під конвоєм сторожового корабля Чорноморського флоту "Ладний" вирушив у Середземне море.

Раніше передбачалося, що судно, яке зараз знаходиться під контролем російських моряків, буде передано власнику (фінської компанії Solchart) або владі Мальти (країни, під прапором якої воно ходило) в порту Лас-Пальмаса. Влада Мальти прийняти суховантаж відмовилися. Іспанська влада, у свою чергу, відмовила Arctic Sea в заході в порт Лас-Пальмаса, пояснивши це тим, що на борту судна знаходяться озброєні люди. Воно, фактично, "взято іноземними військово-морськими силами", - сказано в офіційному тексті рішення про відмову.

У зв'язку з цим було прийнято рішення передати Arctic Sea власникові в одному з середземноморських портів. За даними Міноборони, на борту Arctic Sea зараз знаходяться чотири члени екіпажу і моряки Чорноморського флоту. Все обладнання судна функціонує, а вантаж - деревина - перебуває у повній цілості.

Суховантаж Arctic Sea, що ходить під прапором Мальти, у липні 2009 року вийшов з Фінляндії в Алжир з вантажем деревини. У порт призначення судно, на борту якого був екіпаж з 15 росіян, у встановлений час - 4 серпня - не прибуло.

16 серпня суховантаж був виявлений моряками Чорноморського флоту РФ біля островів Кабо-Верде. Російска офіційна версія говорить, що Arctic Sea був ще в кінці липня захоплений групою з восьми осіб - громадян Естонії, Латвії та Росії. Загарбники були взяті під варту і переправлені до Росії. Більшість членів екіпажу суховантажного судна також були вивезені на батьківщину.

Після того як Arctic Sea був звільнений, на борт судна прибула група слідчих СКП РФ. Слідчі заходи на суховантажі були завершені 16 вересня. Ніяких сторонніх вантажів на борту судна слідчі не знайшли.

Раніше в ЗМІ висловлювалися припущення про те, що Arctic Sea перевозив не деревину, як було заявлено офіційно, а набагато цінніший вантаж. Зокрема, згадувалися російські зенітно-ракетні комплекси С-300. Вони нібито були призначені для Ірану.

Читайте також:

Російські слідчі не знайшли на Arctic Sea жодного стороннього вантажу

Arctic Sea не дозволили зайти в іспанський порт

Усі речові докази вивезено з Arctic Sea

Власник Arctic Sea оголосив про банкрутство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: