Сунак пообіцяв посилити ППО України та заявив про обговорення щодо далекобійних ракет

Сунак пообіцяв посилити ППО України та заявив про обговорення щодо далекобійних ракет

Фото: Офіс президента України

Британський прем’єр погоджується, що для вирішальної перемоги України на полі бою знадобляться далекобійні ракети.

Прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак пообіцяв посилення системи ППО України найближчими тижнями та повідомив, що тривають обговорення щодо надання державі далекобійних ракет.

Про це очільник британського уряду сказав на спільній ыз президентом України Володимиром Зеленським пресконференції на військовій базі у графстві Дорсет.

Сунак розповів, що український президент поінформував його про найнагальніші потреби ЗСУ. Зокрема, йдеться про системи ППО і ракети дальнього радіусу дії.

"І про це ми ведемо розмову останнім часом, а саме про те, як ми можемо забезпечити протиповітряну оборону для захисту українського населення", – сказав прем’єр Великої Британії.

В цьому контексті він нагадав, що його держава надала Україні тисячі зенітних ракет і системи ППО для збивання ворожих цілей у повітрі.

"І ми продовжимо це робити і більше впродовж найближчих кількох тижнів", – запевнив Сунак.

Він також послався на слова Зеленського і сказав, що найвирішальніше значення мають основні бойові танки і далекобійні ракети.

Британський прем'єр розповів, що його розмова з українським президентом стосувалася планів, які передбачатимуть здобуття вирішальної перемоги України на полі бою. Сунак сказав, що для цього знадобляться далекобійні ракети, і розмови щодо них тривають. Політик висловив сподівання, що Британія посідатиме лідерську позицію в цьому питанні.

Нагадаємо, Зеленський 8 лютого прибув до Британії, де провів зустріч із Сунаком, виступив перед парламентом країни та зустрівся з королем Чарльзом III. Президент повідомив, що ключовою темою розмови було оборонне співробітництво. Зокрема, Зеленський розповів Сунаку про потреби ЗСУ в озброєнні і військовій техніці.

Президент також у виступі перед британським парламентом закликав передати винищувачі. Згодом представник британського прем’єра заявив, що в уряді розглядають таку можливість, проте рішення не буде ухвалене в короткостроковій перспективі.

Сунак також пообіцяв, що Велика Британія підтримуватиме Україну аж до її перемоги у війні з РФ.

Володимир Зеленський - у Великій Британії: з ким зустрічався та про що говорив

Володимир Зеленський - у Великій Британії: з ким зустрічався та про що говорив

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація