Суперечки чиновників призвели до затоплення ще кількох районів Бангкока

Суперечки чиновників призвели до затоплення ще кількох районів Бангкока

Повінь у Бангкоку / Фото: AFP

Через неузгодженість дій уряду та мерії Бангкока було зруйновано один з основних шлюзів та вода затопила ще один район.

Суперечка, яка спалахнула між урядом Таїланду і мерією Бангкока за право управління одним з основних шлюзів міста, призвела до затоплення кількох вулиць і розширенню зони повені.

Через неузгоджені дії влади шлюз на каналі Клонг Сам-Ва (один з семи основних шлюзів тайської столиці) було зруйновано. Повінь поширилася на кілька основних вулиць у східній частині міста.

На проїжджій частині вода стоїть на 20 - 50 сантиметрів, а в розташованих нижче квартала її глибина сягає метра.

Залита водою значна частина відкритого "зоопарку без клітин" Safari World, тварин там перевели на височини.

Населення району Клонг Сам-Ва вимагало відкриття шлюзу на 150 сантиметрів, щоб знизити рівень затоплення в своєму районі, де глибина води місцями доходила до півтора метрів.

Міська адміністрація забороняла відкривати шлюз більш ніж на 80 сантиметрів, побоюючись затоплення ще сухих сусідніх районів і проникнення води в центр міста.

Уряд спочатку підтримав мешканців затопленого району та наказав відкрити шлюз всупереч думці мерії.

Протягом декількох днів шлюз поперемінно відкривали і закривали. Потім місцеві мешканці зламали його механізм і два дні не підпускали до нього техніків мерії, що збиралися його полагодити.

Ввечері 2 листопада уряду довелося скасувати наказ про відкриття шлюзу і погодитися з думкою мерії у зв'язку з поширенням повені в бік центру.

Станом на середину дня 3 листопада в Бангкоку закриті для автомобільного руху 29 вулиць, в тому числі кілька основних магістралей. Частково або повністю залиті водою шість міських районів з п'ятдесяти, в чотирьох з них діє евакуаційне попередження, ще в 16 районах ведеться спостереження за рівнем води в каналах.

Таїланд переживає найсильнішу за останні 50 років повінь.Жертвами стихії стали більше 420 людей, збитки від негоди попередньо оцінюються в 12,9 млрд доларів.

Пік повені був пройдений 31 жовтня. При цьому за весь час проходження "великої води" через Бангкок в місті не сталося жодної великої аварії.

Читайте також:

Жертвами повені в Таїланді стали більше 400 людей

Мешканці Бангкока вимагають відкрити шлюзи, щоб затопити місто

Паніка у Таїланді: повінь на 100% занурила Бангкок у воду

У полоні тайської повені опинилися 17 слонів

Суперечки чиновників призвели до затоплення ще кількох районів Бангкока

Суперечки чиновників призвели до затоплення ще кількох районів Бангкока

Повʼязані теми:

Наступна публікація