Суперник Ахмадінежада відмовився від перерахунку голосів

Представники опозиції заявили, що військовослужбовці вбили до 24 людей з числа учасників демонстрацій. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Колишній прем'єр-міністр Ірану Мір-Хоссейн Мусаві 16 червня заявив, що його не влаштовує рішення Ради зберігачів конституції про перерахунок голосів на президентських виборах, повідомляє CNN. Мусаві вимагає проведення нового голосування.

Кандидат закликав своїх прихильників заради особистої безпеки утриматися від участі в раніше запланованих на вівторок акцій протесту в Тегерані. Нагадаємо, представники опозиції заявили, що військовослужбовці убили до 24 людей з числа учасників демонстрацій.

Про готовність провести перерахунок голосів на президентських виборах Рада зберігачів конституції оголосила 16 червня. Представник Ради уточнив, що перерахунок торкнеться лише бюлетенів з тих ділянок, про порушення на яких повідомляли кандидати.

Президентські вибори в Ірані пройшли в минулу п'ятницю, 12 червня. Чинний президент Ірану Махмуд Ахмадінежад оголосив про свою перемогу, однак кандидат, який зайняв, за офіційною версією, друге місце Мір-Хоссейн Мусаві заявив, що переможцем є він, а результати виборів були сфальсифіковані.

Мусаві подав скаргу з вимогою визнати вибори недійсними, але вона була відхилена. З 13 червня в Тегерані та інших іранських містах тривають мітинги та акції протесту, в ході яких були арештовані щонайменше 170 чоловік. Крім того, урядові ЗМІ повідомляли про арешт 26 призвідників заворушень, у яких, згідно з повідомленнями влади, вилучили зброю та вибухівку.

Читайте також:

Іранські військові застрелили семеро демонстрантів

В Тегерані зібралася 100-тисячна акція протесту. В опозиціонерів стріляли

Духовний лідер Ірану наказав перевірити результати президентських виборів

Іранська опозиція закликає іслам до боротьби з Ахмадінежадом

Ахмадінежад: Іран продовжить розвивати ядерну програму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: