Супротивники "Хізбалли"влаштували акції протесту в Лівані

Супротивники "Хізбалли" звинуватили угруповання в організації державного перевороту та висловили підтримку тимчасовому прем'єр-міністрові Лівану.

У Лівані пройшла акція протесту, яку влаштували супротивники радикального шиїтського угруповання "Хізбалла". Протестуючі висловлювалися проти "іранського піклування", маючи на увазі зв'язок "Хізбалли" з Іраном.

Демонстрації пройшли в регіонах, велика частина жителів яких є сунітами. Зокрема, на вулиці вийшли мешканці міста Тріполі. Демонстранти перекрили головну дорогу, що веде до Сирії. Символічно, що підтримкою цієї країни користується "Хізбалла".

Багато демонстрантів звинуватили "Хізбаллу" в організації державного перевороту та висловили підтримку тимчасовому прем'єр-міністрові Лівану Сааду Харірі.

Акції протесту були викликані тим, що кандидат на пост прем'єр-міністра країни, висунутий "Хізбаллою", 24 січня заручився підтримкою 65 з 128 членів палати депутатів. Проте президент Лівану Мішель Сулейман назве нового прем'єр-міністра країни тільки 25 січня, після зустрічі з усіма парламентськими угрупованнями.

На пост прем'єр-міністра країни "Хізбалла" висунули бізнесмена Наджіб Мікаті (Najib Mikati). Враховуючи підтримку, яку Мікаті отримав 24 січня, експерти оцінюють шанси "Хізбалли" сформувати новий уряд як дуже високі.

23 січня лідер "Хізбалли" Хасан Насралла заявив, що в тому випадку, якщо їхній кандидат буде призначений прем'єр-міністром країни, він запропонує Сааду Харірі сформувати уряд національної єдності. Харірі ж заявив, що відмовиться приєднатися до уряду, очолюваного членами "Хізбалли".

США висловили "серйозну стурбованість" з приводу можливого формування уряду, в якому домінуючу роль будуть грати члени "Хізбалли". Вашингтон вважає це угруповання терористичною організацією.

Ліванський уряд національної єдності пішов у відставку 12 січня 2011 після того, як з його складу вийшли 11 міністрів, що становило більше третини кабінету. 10 міністрів, які подали у відставку, були представниками опозиційної фракції "Альянс 8 березня", до складу якої входили два члени "Хізбалли".

Головною причиною розбіжностей в уряді став міжнародний трибунал ООН, що розслідує вбивство в 2005 році прем'єр-міністра країни Рафіка Харірі, батька Саада Харірі. За словами лідера "Хізбалли", Гаазький трибунал звинуватить у вбивстві Харірі учасників його угруповання.

Ті міністри, які пішли 12 січня у відставку, попросили президента Лівану Мішеля Сулеймана "зробити необхідні дії для формування нового кабінету".

Читайте також:

Ліванський уряд пішов у відставку вслід за виходом з нього "Хізбалли"

Лідер "Хізбалли" пообіцяв "відрубати руку Ізраїлю"

Перестрілка на кордоні Ізраїлю та Лівану: п'ятеро загиблих

ВідеоСупротивники "Хізбалли"влаштували акції протесту в Лівані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: