Супутники-шпигуни США побачили, як Китай таємно нарощує ядерний арсенал

США запідозрили, що Китай обманює: відкрито каже, що відмовляється від ядерної гонки, а таємно будує нові ракети.

Американські супутники побачили будівництво двох підводних човнів із 12 пусковими установками на території Китаю. Не виключено, що балістичні ракети будуть нести боєголовки з роздільними головними частинами. Це означає, що китайський потенціал збільшиться відразу на сотні боєзарядів.

Про це заявив завідувач відділом роззброєння і врегулювання конфліктів ІСЕСВ РАН Олександр Пікаєв.

Він також наголосив, що Китай таємно зміцнює ядерні сили країни, продовжуючи при цьому балансувати між ядерними державами і тими, хто таким типом зброї не володіє, вважають західні аналітики. Таким чином, КНР створює "морську компоненту ядерної тріади".

У цілому, як російський експерт, так і зарубіжні аналітики переконані, що Китай приховує справжню ядерну програму країни. Напередодні конференції з проблеми нерозповсюдження ядерної зброї, яка відбудеться 3 травня в Нью-Йорку, авторитетний Інститут дослідження світу в Стокгольмі (SIPRI) опублікував звіт, присвячений нинішньому стану ядерного арсеналу Китаю і подальшої стратегії керівництва країни в цьому відношенні.

Експерти стокгольмського інституту дійшли висновку, що КНР, швидше за все, відхилить заклики припинити розвиток своїх ядерних озброєнь і буде наполягати на тому, щоб Москва і Вашингтон провели більш глибокі скорочення в своїх країнах. Таку позиція Китаю на найближчу і середньострокову перспективу, прогнозують аналітики.

Залишаючись членом ядерного клубу, КНР буде підтримувати претензії до нього країн, що розвиваються, заявив у звіті директор інституту Бейтс Гілл.

На даний момент Китай володіє 186 розгорнутими стратегічними ядерними боєголовками, підрахували в SIPRI. На думку російського експерта Пікаєва, в арсеналі КНР, швидше за все, близько 500 боєзарядів. Він відзначив також, що якщо у країни не більше 200 боєзарядів, як припускає стокгольмський інститут, то це менше, ніж, наприклад, в Ізраїлі.

При цьому керівництво КНР запевняє світову громадськість у тому, що ніколи не завдасть ядерного удару першим, проте вважає подібне озброєння необхідне для захисту держави, особливо в умовах розвитку ПРО з боку США. Крім того, відомо, що Пекін працює над заміною ракет на рідкому паливі на твердопаливні і будує підводні човни класу "Цзінь", оснащені балістичними ракетами.

У той же час експерт з контролю над озброєннями в Академії соціальних наук Китаю Гу Голя заявив, що доповідь Гілла спотворив політику КНР. За його словами, Китай має намір використовувати ядерну зброю як засіб стратегічного стримування проти ядерних наддержав, які, користуючись своєю перевагою, втручаються у внутрішні справи країни.

Читайте також:

Китай відмовився від гонки ядерних озброєнь

Обама закликав Китай разом натиснути на Іран

Китай звинуватив США у втручанні у внутрішні справи країни

США оприлюднили нову ядерну стратегію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: