Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сурков позбудеться посади при Путіні через провал в Україні - РБК

Джерело стверджує, що вирішити проблему створених терористичних "Л/ДНР" не вийде.

Помічник президента РФ Владислав Сурков, який відповідає за український напрям і співпрацю з самопроголошеними Абхазією і Південною Осетією, може залишити свій пост за підсумками перестановок в адміністрації Володимира Путіна.

Про це розповіли РБК два співрозмовники, близькі до Кремля, і три джерела, близькі до управління соціально-економічного співробітництва з країнами СНД, Абхазією і Південною Осетією (управління курує Сурков).

Джерела РБК називають різні причини можливої відставки Суркова. Зокрема, в Кремлі незадоволені тим, що "стратегія на українському напрямі загалом зайшла в глухий кут, мінські угоди не виконуються, будь-яких проривів в доступній для огляду перспективі не передбачається".

"За нашого життя проблеми з "ДНР" і "ЛНР" не вирішити, це питання наступних поколінь", - додає джерело, близьке до Кремля.

При цьому опитані чиновники стверджують, що справа не в особистості Владислава Суркова, а в тому, що результати нікому не вдасться змінити.

Також джерела повідомляють, що ще однією причиною звільнення є конфлікти Суркова з іншими відомствами, де "вважали, що він втручається не в свої справи". Фактами можуть слугувати суперечка з силовиками, зокрема зі службою оперативної інформації і міжнародних зв'язків ФСБ, що відповідала за контррозвідку на територіях окупованого Донбасу. Саме працівники цієї структури нібито підтримували ватажка луганських терористів Леоніда Пасічника в його конфлікті з Ігорем Плотницьким, якого підтримував радник Путіна.

При цьому є інформація, що Сурков і сам має намір залишити посаду. За словами близького до російського високопосадовця директора Центру політичної кон'юнктури Олексія Чеснакова, помічник президента швидше за все не залишиться в Кремлі. "Не знаю, як і коли буде ухвалюватися рішення, але у мене відчуття, що Владислав Юрійович навряд чи залишиться працювати в нинішній якості", - сказав політолог.

Нагадаємо, що у своїй останній статті для "Российской газеты" Сурков написав, що Росія приречена на геополітичну самотність. На його думку, анексія Криму Росією - переламний момент в історії для РФ. "З 2014 року і далі простягається невизначено довгий новий час, епоха 14+, в яку нам належить сто (двісті? триста?) років геополітичної самотності", - написав помічник Путіна.

Таким чином, окупація півострову віддалила Росію від Європи, але і Азією Москва не стане. 

Також слід зазначити, що Сурков - головний перемовник від Кремля на переговорах зі спеціальним представником Держдепу США по Україні Куртом Волкером, який 14 травня відвідає України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції