Сусіди Брейвіка побоювалися його і скаржились поліції

Брейвіка місцеві жителі вважали милою, хоча і трохи замкнутою людиною. Він не запрошував до себе гостей і завжди замикав сарай, що викликало у них підозрілість.

Ферма Волтуа на березі озера Лепшоен, яку у квітні цього року орендував Андерс Брейвік, при всій зовнішній привабливості виявилася страшним місцем. У недавньому минулому садиба була притоном гангстерів і наркоторговців.

Коли кореспонденти "Известий" прибули на ферму Брейвіка, норвезька поліція проводила там черговий обшук. На цей раз увага сищиків була прикута до білих мішків, які стоять за воротами. У них виявилися залишки мінеральних добрив, які терорист використовував для виготовлення вибухівки. Знайдених компонентів вистачило б для того, щоб знову підірвати урядовий квартал в центрі Осло, заявляли криміналісти.

ОПРИЛЮДНЕНО ПОДРОБИЦІ, ЯК ТЕРОРИСТ ГОТУВАВСЯ ДО МАСОВОГО ВБИВСТВА У НОРВЕГІЇ

Брейвік зняв Волтуа в квітні цього року за 15 тис. крон на місяць, що дорогувато навіть за норвезькими мірками. Ферма розташована на відшибі, далеко від сусідніх ділянок.

Ферма, де проживав Брейвік_2
Поліція проводить обшук на фермі
Володіння Брейвіка - це 2 га землі, два будинки - великий, на 136 кв. м, і маленький гостьовий. Є льох, два сараї. З одного боку ферми - дорога, прикрита деревами, з іншого - озеро. На цьому озері, прямо навпроти сарая, де Брейвік готував свою вибухівку, є острівець - майже як Утойя, тільки менший.

Сусідам, як розповідає один з них, селянин Свен Мельдесед, Брейвік повідомив, що збирається вирощувати на орендованих землях капусту і коренеплоди. Тихого та ввічливого Брейвіка вони прийняли добре.

"Він сам прийшов і представився, потиснув руку. Рукостискання у нього було таке міцне, чоловіче. Багатьом у нас він дуже сподобався", - розповіла одна із сусідок.

Мельдесед бачився з Брейвіком частіше, ніж інші. У нього ще з колишнім орендарем земель був укладений договір про те, що Свен щодня приходить на ферму і заготовляє сіно для власних потреб. Спілкувалися вони настільки тісно, ​​що Брейвік навіть розповів Свену, що написав книгу англійською мовою. Мова йшла про той самий маніфест, де описується, як готувався теракт. Свен дещо прочитав і назвав твір "абсурдним".

НОРВЕЗЬКИЙ ТЕРОРИСТ РОЗСТРІЛЮВАВ ПІДЛІТКІВ ПІД МУЗИКУ З "ВОЛОДАРЯ ПЕРСНІВ"

Однак насторожило його в новому орендачі і сусіда те, що Брейвік ніколи не запрошував його в будинок. Виходячи з сараю, ретельно замикав двері. А коли він раптом замінив скло у вікні на непрозоре, матове, Свен подзвонив в поліцію. Але ліберальна норвезька поліція справедливо розсудила, що матове скло - не злочин.

Вдруге, як розповідають у містечку Рено, яке розташоване неподалік ферми Брейвіка, до органів звертався інший сусід, 87-річний Пер Рюріген. Його насторожило, що Брейвік чимось заклеює свій фургончик "Фіат". І знову поліція відповіла: його фургон, хоче - нехай клеїть. Це було, як розповідав сусідам сам Рюріген, 20 липня.

Ферма, де проживав Брейвік_4
Ресторан, у якому часто бував Брейвік
У ресторані "Мілан" в містечку Рено Брейвіка знають. Він заходив сюди, як згадує офіціант Кемаль, разів п'ять чи шість.

"Я дуже добре запам'ятав його, бо він приїжджав на фургончику, сірому "Фіат", але одягнений був зовсім не так, як наші селяни, а дуже красиво, дуже доглянутий був, - розповідає офіціант. - І приходив він завжди в один і той же час: по буднях години на два. Довго сидів. Замовляв, як правило, м'ясне гаряче, нічого особливого. Ніхто до нього не підходив. Сам він нікому не дзвонив. Хоча не знімав з вуха гарнітуру".

В одній будівлі з рестораном "Мілан" знаходиться поліцейська дільниця. Ймовірно, Брейвік приходив сюди не лише для того, щоб поїсти. Кращого місця для спостереження за поліцейськими не знайти.

Останньою людиною, який розмовляв з Брейвіком напередодні 22 липня, був Альдрід, таксист з Рено: 21 числа він віз його від залізничної станції до ферми.

"Нормальний, спокійний чоловік. По дорозі говорив тільки про те, куди їхати. Заплатив 225 крон готівкою. При собі у нього була тільки сумка, як мені здалося, з комп'ютером. Один раз йому подзвонили. Він відповів, що зараз говорити не може", - згадує Альдрід.

ДО ТЕРАКТУ НА ОСТРОВІ УТОЙЯ НОРВЕЗЬКИЙ ВБИВЦЯ ГОТУВАВСЯ 9 РОКІВ

Як з'ясували "Известия", Брейвік не був багатієм. У 2006 році в його податковій декларації стояли одні нулі. У 2007 з'явився скромний дохід - 5223 крони, що є дрібницею - в Норвегії прожитковий мінімум - 300 тис. крон на рік.

Проте в тому ж році на Брейвіка чи звалюється якась спадщина, чи він бере кредит - в графі "Накопичення" вже фігурує більше 600 тис. До 2008 року сума накопичень зменшується вдвічі. І в 2009 в декларації вже знову - одні нулі. На що жив майбутній терорист - незрозуміло. Ймовірно, на мамину пенсію: кажуть, що його мати хвора, а в таких випадках норвезький уряд не скупиться.

Між тим, мешкає його мати в досить дорогому мікрорайоні Осло. Брейвік теж там жив, поки не переїхав на ферму. На домофоні досі стоїть його ім'я. Зараз, як поділилася сусідка сім'ї Брейвіка, в квартирі постійно перебуває поліція. Мати терориста взяли під охорону, боячись самосуду.

Як відомо, Андерс Берінг Брейвік здійснив подвійний теракт у Норвегії 22 липня 2011. В результаті вибуху в Осло, влаштованого Брейвіком, загинули 8 людей. Після вибуху терорист напав на молодіжний табір на острові Утой, жертвами нападу стали 68 чоловік.

"Кривава п'ятниця" в Норвегії - слідкуйте за подробицями тут

Читайте також:

Батько норвезького терориста не бачив сина 15 років і дізнався про теракти з Інтернету

Норвезький терорист виявився прихильником Канта і Черчилля

Адвокат норвезького терориста повідомив про його божевілля

ВідеоНаслідки стрілянини в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: