Мітингувальники протестують проти пом'якшення покарання за корупцію і нового закону про амністію.

У столиці Румунії Бухаресті десятки тисяч людей продовжують протестувати проти ухвалених урядом постанов про амністію та про пом'якшення відповідальності за корупцію.

Мітингувальники зібралися на площі перед офіційною резиденцією прем'єр-міністра країни та урядовою будівлею і вимагають відставки Кабінету міністрів Румунії, передає РБК.

Між протестувальниками та поліцією відбулися сутички. У правоохоронців летять петарди та каміння, а поліцейські застосовують сльозогінний газ і кийки. Унаслідок сутичок двоє людей були госпіталізовані: один з них – поліцейський, у якого влучила цегла, інший – демонстрант, в голову якого влучила петарда.

У вівторок ввечері, 31 січня, уряд Румунії затвердив скандальні постанови і в ніч проти середи документи вже опублікували в Офіційному моніторі Румунії. Це обурило мешканців країни ще більше.

Президент Румунії Клаус Йоханніс також виступив проти постанов уряду. Він назвав затвердження цих документів "днем жалоби для румунської правової держави". За його словами, "зміни в кримінальному законодавстві не проводяться по ночах", передає Укрінформ.

Одна з постанов передбачає, що державний чиновник не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, якщо нанесений ним збиток не перевищує суму в 50 тисяч євро.

Інша постанова вводить амністію для ув'язнених, які були засуджені до 5 років тюремного ув'язнення, вагітних жінок і жінок, у яких вдома залишилися неповнолітні діти. Також передбачається зняття судимості із засуджених до умовних тюремних термінів.

Залиште свій коментар