Сутички турків і курдів у Берліні

Ворожнеча між турками і курдами загрожує перекинутися до Німеччини, де проживає кілька мільйонів представників цих етнічних груп.

Уряд в Анкарі у боротьбі із курдськими радикалами налаштований рішуче. Тим часом ворожнеча між турками і курдами загрожує перекинутися і до Німеччини, де проживає кілька мільйонів представників цих етнічних груп. 

Турецьке керівництво заявляє, що проти курдських сепаратистів буде вжито всіх доступних заходів.

Після того, як радикальні угруповання курдів здійснили низку збройних нападів на півдні Туреччини та взяли у заручники декількох військових, ситуація у країні дуже напружена і може перерости у міжнаціональну ворожнечу.

29 жовтня, під час святкування чергової річниці заснування Турецької республіки, на вулиці турецьких міст вийшли десятки тисяч людей із націоналістичними гаслами і закликами приборкати радикальних курдів. Щодня на півдні країни, на кордоні з Іраком, відбуваються збройні сутички між турецькими військовими і бойовиками з числа прибічників Курдської робочої партії.

Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан заявив, що передислокація військових підрозділів на турецько-іракський кордон завершена і турецькі військові готові у будь-який момент завдати удару по базах курдів на півночі Іраку.

„Ми зробили все можливе, аби побороти терор на нашій території. Ми доклали усіх міжнародних зусиль, аби розтлумачити нашу позицію щодо необхідності інтервенції на північ Іраку. Тепер настав час зробити цей крок”, - наголосив Ердоґан.

Сполучені Штати, як головний партнер Туреччини по НАТО, закликають не діяти без згоди уряду Іраку. Утім, переговори з іракською стороною завершилися безрезультатно. Оглядачі прогнозують, що без згоди США Туреччина не наважиться на військові дії на території сусіднього Іраку. 

Отже, можливий військовий удар якщо і буде, то не раніше наступного тижня, коли відбудеться візит турецького прем’єра до Вашингтона.

Необхідності запроваджувати надзвичайний стан побоюються і в далекому Берліні. У німецькій столиці компактно проживають декілька сот тисяч вихідців із Туреччини. Більшість із них турки, але є й чимало курдів. Між ними на тлі нинішнього конфлікту у Туреччині вже відбулися перші сутички.

У неділю у Берліні демонстрація курдів ледь не переросла у масову бійку із турками. Лише зусиллями посилених нарядів поліції вдалося уникнути жертв. Емоційний конфлікт загрожує перекинутися до Німеччини, визнає керівник берлінського відділення Відомства з охорони конституції Клаудія Шмід.

„Я можу констатувати, що ситуація на турецько-іракському кордоні та конфлікт між Курдською робочою партією і турецькими військовими має вплив на ситуацію у Берліні. Ми вже були свідками такого розвитку подій у минулому, але не в такому масштабі. Таких жорстких сутичок досі не було. Ми маємо бути обережними, ми маємо уважно відстежувати ситуацію, аби цей конфлікт не перекинувся на нас”.

Клаудія Шмід зазначає, що у Німеччині є декілька тисяч прибічників радикальних угруповань як серед курдів, так і серед турків. Правоохоронці змушені вживати посилених заходів безпеки у багатьох містах, де компактно проживають великі громади турків і курдів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: