Сутички в Абхазії: протестувальники заволоділи зброєю в будівлі "адміністрації президента"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нині представники самопроголошеної влади намагаються вмовити опозиціонерів повернути зброю.

У Сухумі, столиці підконтрольної Росії Абхазії, протестувальники захопили будівлю так званої адміністрації президента і заволоділи зброєю державної служби охорони.

Про це заявив секретар "Ради Безпеки республіки" Мухамед Кілба, пише "Интерфакс".

"Розкриті всі кабінети, вкрадені символи держвлади. Як мені доповів один з керівників ДСО, кілька одиниць зброї їм вдалося повернути. Ведуться переговори про повернення всієї викраденої зброї", - сказав він.

Також Кілба запевнив, що поки представники "влади республіки" не планували звільняти будівлю від активістів силою.

"Але такі заходи не виключаються в майбутньому. Все залежить від розвитку ситуації і результатів переговорів, які, можливо, відбудуться найближчим часом. Будуть докладені всі можливі зусилля для того, щоб захоплювачі адміністрації президента залишили будівлю", - зазначив він.

Водночас у коментарі ТАСС Кілба запевнив, що під час штурму будівлі напередодні, 9 січня, декілька осіб також мали зброю, проте не застосовували її. За словами секретаря "Ради Безпеки республіки", під час сутичок постраждали не більше семи осіб, які отримали легкі травми.

Тим часом самопроголошений перший віцепрем'єр уряду Даур Аршба збирає мітинг прихильників влади, який запланований на 15:00, він попросив людей зателефонувати своїм родичам і знайомим, щоб ті приєдналися до акції, а громадська палата вирішила відправити делегацію на зустріч з самопроголошеним президентом Раулем Хаджимбою і опозицією, пише Sputnik.

Нагадаємо, 9 січня протестувальники вибили двері та побили вікна двері будинку так званої адміністрації президента в Сухумі. Це були прихильники кандидата Алхаса Квіцінії, який програв незаконні вибори. У Хаджимби назвали ці дії "спробою державного перевороту", через що силові структури переведені в посилений режим і розглядається можливість запровадження надзвичайного стану.

Раніше у самопроголошеній Абхазії "парламент" відправив Хаджимбу у відставку. Натомість "президент" Абхазії відмовився виконувати вимоги протестувальників та "парламенту".

Залиште свій коментар

Вибір редакції