Свердловину в Мексиканській затоці можуть засипати сміттям

Сміття, гумову "заглушку" та інші варіанти пропонують експерти, щоб зупинити витік нафти у Мексиканській затоці.

British Petroleum розглядає кілька варіантів блокування витікання нафти у Мексиканській затоці після того, як застосування гігантського підводного дзвону не принесло успіху.

Так, спробу закрити нафтову свердловину на дні Мексиканської затоки спеціальною гумовою заглушкою буде зроблено в найближчу добу інженерами BP. "Над проектом працює група з 20 фахівців, вони розглядають можливість заповнити ушкоджену вибухом свердловину гумовою сполукою, створивши тим самим певну заглушку", - йдеться в заяві представника британської компанії.

З його слів, зокрема, планується використовувати дзвін меншого розміру, ніж 98-тонна конструкція, що у п'ятницю опустили на дно, але незабаром підняли назад на поверхню у зв'язку з виявленням у районі аварійної свердловини займистих гідратів. Інженери British Petroleum уже почали будівництво нового купола. Конструкція буде готова до середини тижня.

"Інший варіант припускає почати відкачувати нафту, що витікає, через трубопровід, який буде протягнуто на судно, що перебуває на поверхні моря", - повідомив директор BP з розвідки й видобутку Дуг Саттлз.

Також фахівці BP розглядають можливість "завалити" аварійну свердловину сміттям, що затримає витікання нафти.

Правда, всі роботи ускладнюються тим, що виконувати дистанційно керовані роботи фахівцям компанії доводиться на глибині більше ніж 1,5 кілометра й у темряві. BP вдалося перекрити клапаном один із трьох нафтових витоків у свердловині. До двох витоків, що залишилися, застосувати подібний метод виявилося неможливо через їхні великі розміри.

Читайте також:

Очищення Мексиканської затоки від нафти займе 2-3 місяці

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

Пентагон направив Національну гвардію США на боротьбу з нафтовою плямою

Нафтова пляма розміром з Ірландію наближається до пляжів США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: