Свердловину в Мексиканській затоці остаточно загерметизували

BP оголосила, що пошкоджена свердловина у Мексиканській затоці перейшла в повністю статичний стан. Попереду - фінальна процедура з консервації.

Британська компанії BP оголосила про успіх операції Static Kill, метою якої було повністю загерметизувати пошкоджену нафтову свердловину в Мексиканській затоці.

"Свердловина MC252, судячи з усього, перейшла у статичний стан, що є значним досягненням", - заявили в BP. Тепер тиск "на вихід" зі свердловини стримується гідростатичним тиском закачаного всередину важкого розчину.

Операція Static Kill була розпочата 3 серпня (рано вранці 4 серпня за київським часом). Протягом кількох годин буровий розчин закачувався у свердловину зі спеціальних судів на поверхні затоки.

Наразі команда BP моніторить стан свердловини, щоб гарантувати її герметичність. У залежності від результатів спостереження, можливе відновлення операції.

Попереду у BP фінальна процедура з консервації пошкодженої свердловини.

Нафтова катастрофа біля узбережжя США почалася 20 квітня з вибуху на платформі Deepwater Horizon, яка була під управлінням BP.

Через два дні платформа затонула, а з пошкодженої свердловини на глибині 1,5 км почала витікати нафта. За час аварії у води Мексиканської затоки вилилося, за останніми оцінками, від 4,1 до 4,9 млн барелів нафти. Це найбільший витік за всю історії нафтовидобувної промисловості.

З середини липня потік нафти з пошкодженої свердловини був практично повністю зупинений завдяки тимчасовій "заглушці".

Читайте також:

Зі свердловини у Мексиканській затоці вже витекло 5 млн барелів нафти

Представники BP вперше постали перед судом через "нафтовий Чорнобиль"

Обама порівняв катастрофу в Мексиканській затоці з терактами 11 вересня

ВР оцінила збитки від "нафтового Чорнобилю" в 1,6 млрд доларів

ВідеоСвердловину в Мексиканській затоці остаточно загерметизували

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: