Свідчення повіреного у справах США в Україні називають вибуховими, вони можуть пришвидшити імпічмент Трампу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Під час свідчень Тейлор нібито озвучив інформацію, яка може викликати додаткові запитання до попередніх свідків.

Свідчення тимчасово повіреного США в Україні Вільяма Тейлора в Конгресі можуть створити додаткові проблеми президенту Дональду Трампу й пришвидшити імпічмент. Конгресмени отримали від Тейлора більше відповідей, ніж запитань.

Що саме казав Тейлор - невідомо. Законодавці-демократи поки що описують його промову загальними фразами, передає "Голос Америки".

Зокрема, конгресмен-демократ Стівен Лінч заявив, що свідчення Тейлора стали "переламними", а його вступна заява викликала вигуки здивування серед присутніх.

"Це переламні свідчення. Я думаю, що вони можуть все пришвидшити. Я думаю, що ми отримали більше відповідей, ніж нових запитань", - цитує Лінча журналіст Шимон Прокупець.

Водночас американські журналісти з посиланням на власні джерела та конгресменів зазначають, що свідчення Тейлора вказують на те, що у Трампа пов'язували підтримку України із проведенням там розслідування, яке могло би зашкодити конкуренту Трампа на виборах 2020 року Джо Байдену.

Журналіст CNBC Гарретт Гааке зазначив, що законодавці, присутні під час свідчень Тейлора, назвали їх такими, що викликають довіру та занепокоєння. Відзначається, що Тейлор детально нотував своє спілкування з питань України, а його свідчення спираються на його власні нотатки.

Зазначимо, що Вільям Тейлор був послом США в Україні у 2006-2009 роках.  Після відкликання посолки Марі Йованович у червні 2019-го року вдруге очолив американське посольство у Києві на посаді тимчасового повіреного США в Україні.

"Чимало демократів, наприклад, конгресмен Лью, називають свідчення Тейлора вибуховими. Конгресмен Еспаят назвав Тейлора найважливішим свідком. Демократи одностайні щодо цього. Республіканці говорять менше, ніж демократи. Ніхто не каже, що свідчення Тейлора виправдали Трампа, навіть коли запитуєш", пише в Twitter репортер американського видання Politico Кайл Чені.

Оглядачі відзначають, що під час свідчень Тейлор нібито озвучив інформацію, яка може викликати додаткові запитання до попередніх свідків у справі спілкування урядовців США та України.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського і тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Відео Конгресмени відклали голосування за імпічмент Трампа

Спікер палати представників Ненсі Пелосі, яка ініціювала імпічмент, заявила, для подальшого розслідування у цьому немає потреби. Тим часом від співпраці з Конгресом уже відмовилися віцепрезидент Майк-Пенс і юрист Трампа Рудольф Джуліані.  

Конгресмени відклали голосування за імпічмент Трампа
український скандал між Трампом і Зеленським, інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції