Свідок у справі Дем'янюка помер, не дочекавшись суду

Самуель Кунц, колишній охоронець нацистського концтабору "Белжець" на території окупованої Польщі, помер у Бонні у віці 89 років, не дочекавшись початку процесу.

У Німеччині помер колишній охоронець нацистського концтабору Белжец Самуель Кунц, що числився під номером три в списку найбільш розшукуваних нацистських злочинців Центру Симона Візенталя. Смерть 89-річного Кунца настала 18 листопада.

Слідчі звернули увагу на Кунца після того, як він був притягнутий свідком на процес у справі Івана Дем'янюка.

У липні Кунцу, який служив охоронцем в концтаборі Белжец на території Польщі в 1942-1943 роках, були пред'явлені звинувачення в пособництві вбивству 430 тисяч євреїв під час Другої світової війни і в особистій причетності до загибелі не менше десяти в'язнів концтабору.

Слідство припускало, що Кунц і Дем'янюк разом проходили підготовку в тренувальному таборі для наглядачів Травники.

Справу Кунца повинен був розглянути боннський суд у справах неповнолітніх, оскільки на момент скоєння передбачуваних злочинів Кунцу не виповнилося 21 року, а за німецькими законами особи у віці від 18 до 21 року можуть бути засуджені і як неповнолітні, і як дорослі люди.

Таким чином, колишній охоронець концтабору міг розраховувати на більш м'який вирок, ніж у звичайному суді. Проте суд не встиг призначити дату розгляду справи за життя обвинуваченого.

Нагадаємо, судовий процес проти Джона (Івана) Дем'янюка почався в Мюнхені 30 листопада 2009 року, після того, як влада США депортувала його до Німеччини.

За версією німецького слідства, Дем'янюк безпосередньо брав участь у знищенні щонайменше 27,9 тисяч ув'язнених у таборах Треблінка і Собібор, де служив наглядачем після полону.

Читайте також:

У Німеччині ще одного українця судитимуть за розстріл євреїв

У Німеччині звинуватили у знищенні євреїв охоронця, який служив з Дем’янюком

Новий список 10 найжорстокіших нацистів очолив 95-річний доктор

Російська ФСБ надала архіви про концтабори для суду над Дем`янюком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: