Свинячий грип ходитиме планетою два роки

У ВООЗ вважають, що пандемія свинячого грипу триватиме два роки, але сумнозвісну "іспанку" не перевершить. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Пандемія грипу A/H1N1 триватиме до двох років.

Про це повідомив помічник гендиректора ВООЗ з питань безпеки в області охорони здоров'я і навколишнього середовища Кеджі Фукуда.

"Вірус "ходитиме" по світу протягом періоду від року до двох років. Зараження людей відбуватиметься в тій же мірі, як це звичайно відбувається при пандемії (будь-якого) вірусу", - відзначив Фукуда.

У свою чергу, генеральний директор Організації Маргарет Чен в ході телеконференції уточнила, що пандемія носить помірний характер, але "після сьогоднішньої заяви ВООЗ переходить від надзвичайних (заходів) до довгострокової боротьби".

Рішення підвищити рівень загрози пандемії грипу A/H1N1 до найвищого було прийнято після консультацій з експертами надзвичайного комітету ВООЗ.

Виробникам ліків також рекомендується припинити випуск сезонних вакцин і приступити до виробництва вакцини від грипу A/H1N1.

Органам регулювання буде необхідно докласти загальні зусилля, щоб прискорити реєстрацію безпечної вакцини від грипу A/H1N1, яка буде доступна не раніше вересня, сказала Чен.

Чен заявила також, що Всесвітня організація охорони здоров'я у зв'язку з пандемією грипу не рекомендує закривати кордони й обмежувати пересування людей, товарів і послуг, і не загострила увагу на особливих заходах боротьби з розповсюдженням грипу, які необхідно приймати.

Нагадаємо, 11 червня Всесвітня організація охорони здоров'я вперше більш ніж за 40 років офіційно оголосила про введення шостого, максимального рівня загрози пандемії у зв'язку із стрімким розповсюдженням по світу грипу A/H1N1, відомого також як і "свинячий грип".

Станом на 11 червня було підтверджено 28 тисяч 774 випадки захворювання людей грипом A/H1N1 в 74 країнах, 144 хворих померли. Таким чином, за добу захворіли більше тисячі чоловік і троє померли.

За даними ВООЗ, в минулому сторіччі було оголошено про три пандемії: "іспанський грип" 1918 року, "азіатський грип" 1957 року і "гонконзький грип" 1968 року. У 1918 році пандемія грипу понесла, за різними оцінками, від 20 до 50 мільйонів чоловік у всьому світі.

Ця пандемія, яка носила винятковий характер, вважається однією з найбільших причин смертельних результатів в історії людства. Подальші пандемії були набагато слабкішими: приблизно два мільйони смертей в 1957 році і один мільйон в 1968 році.

Учені неодноразово заявляли, що пандемія грипу навряд чи повторить "іспанку", яка в 1918-1920 роках забрала мільйони життів, оскільки тепер медики і епідеміологи набагато більше знають про збудника грипу і механізми розповсюдження хвороби.

Читайте також:

У Німеччині зафіксоване масове зараження "свинячим грипом"

У світі оголосили пандемію свинячого грипу

Зафіксований другий випадок зараження грипом А від людини

ВООЗ підтвердила, що в Україні був "свинячий грип"

За матеріалами: РИА Новости

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: