"Свинячий" грип завдає більше шкоди економіці, ніж здоров’ю

Грип А/Н1N1 називають для людей не страшнішим за звичайний, проте він вже обвалив економіку Мексики. В той же час фармацевтичні компанії підраховують прибутки.

Через грип А/Н1N1 економіка Мексики несе колосальні збитки. Закриті державні установи, простоює виробництво.

За словами президента Філіпе Кальдерона, ситуацію ускладнює реакція інших країн. "Несправедливо, коли у відповідь на нашу відкритість і гласність деякі країни приймають - через дезінформацію чи невігластво - репресивні і дискримінаційні заходи щодо Мексики", - заявив глава держави.

В той же час з’явилася неофіційна інформація, що новий вірус могли створити та розповсюдити штучно, щоб потім заробити на продажі ліків від хвороби.

Подібні випадки вже були. У лютому 2009 року потужна європейська фармацевтична корпорація опинилася у центрі скандалу. Лабораторії декількох країн виявили в отриманому препараті поєднання звичайного вірусу грипу з "пташиним" H5N1. Під час дослідів на тваринах два віруси могли мутувати та дати гібрид, який би швидко поширився на всі континенти. Взимку скандал зам’яли. Але через два місяці невідомий вірус-А/Н1N1 спливає у Мексиці, країні, де раніше на грип майже не хворіли.

В той же час самі фармацевти називають чутки нісенітницею і починають підраховувати прибутки – замовлення на вакцину від грипу надходять з усіх країн. Так, міністр охорони здоров’я і соціальних служб США Кетлін Сібеліус повідомила, що Штати збільшують виробництво вакцин проти звичайного, сезонного грипу. "Разом з тим, ми вивчаємо способи боротьби із вірусом А/Н1N1. Незабаром вакцина буде готова. І ми вже вирішуємо питання, хто і як її продаватиме", - сказала вона.

Серед лідерів боротьби за вакцину - і компанія, що взимку начебто помилково розіслала у лабораторії штами пташиного грипу. Він свого часу перевернув ринок м’яса, коли виробники курятини зазнали мільйонних збитків.

Тепер на межі паніки опинилися виробники свинини. Країни світу одна за одною забороняють імпорт м’яса свиней, а в Єгипті влада навіть наказала знищити триста тисяч тварин. Проти цього рішення виступили фермери. Їх акції протесту переросли у сутички з поліцією.

В Україні на боротьбу з вірусом грипу виділили 50 мільйонів гривень. Віце-президент Всеукраїнської ради захисту прав пацієнтів Віктор Сердюк вважає, що на один мільйон можна оснастити усі лікарні вірусологічними лабораторіями. Тому виділена сума грошей та їх використання викликають підозри.

Тим часом, поки паніка довкола грипу А/Н1N1 росте, в Італії вже двоє хворих вилікувалися від грипу. І поки одні лякають неминучістю пандемії "свинячого грипу" медики федерального Центру контролю і профілактики захворювань у США повідомили, що новий грип не страшніший за звичайний.

Докладніше про шкоду від грипу для економіки та здоров’я дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

ВООЗ: епідемія грипу A/H1N1 пішла на спад

Фермер заразив грипом стадо свиней

У Єгипті фермери б’ються з поліцією за свиней

США та Мексика просять не вводити санкції через грип

ВідеоГрип як засіб заробити гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: