Свинячий та пташиний грип поєднаються у смертоносний вірус

Учені попереджають, що новий вірус грипу буде так само легко передаватися від людини до людини, як свинячий, і буде таким самим смертоносним, як пташиний.

Індійські мікробіологи вважають найбільш небезпечним схрещування вірусу свинячого грипу A/H1N1 з вірусом пташиного грипу H5N1. Про це заявив науковий співробітник делійського відділення Міжнародного центру генної інженерії і біотехнологій Шахід Джаміль.

Учений пояснив, що віруси цього типу складаються з восьми сегментів РНК. Якщо обидва опиняються в одному організмі, то їх сегменти можуть перемішатися, створивши новий вірус. Цей вірус, за словами співробітника центру, передаватиметься від людини до людини так само легко, як A/H1N1, і при цьому володіти смертоносністю пташиного грипу.

За словами ученого, самі по собі ці віруси не представляють великої небезпеки для людей, оскільки A/H1N1 не дуже смертоносний, а H5N1 смертоносний, але не передається від людини до людини.

Середня смертність від вірусу грипу A/H1N1 на даний момент знаходиться на рівні 0,4%, що приблизно в чотири рази вище, ніж у так званого "сезонного" грипу.

Переноситься і лікується він так само, як і звичайний грип. Смертність від пташиного грипу перевищує 60%, проте для того, щоб їм заразитися, необхідно одержати велику дозу інфекції безпосередньо від птаха.

Убивче об'єднання двох вірусів теоретично може відбутися в організмі будь-якої тварини, наприклад свині.

Зазначимо, що так званий свинячий грип вже мутував. Факт мутації вірусу вдалося встановити дослідникам з Інституту Адолфу Лутца, що діє при секретаріаті з питань охорони здоров'я південно-східного штату Сан-Паулу. Вірус грипу A/H1N1 в одного з пацієнтів у Сан-Паулу відрізняється від "оригінального" і має назву A (San Paulo) H1N1.

Поки бразильські вчені не можуть поки сказати, чи є відкрита ними форма грипу більш заразною, ніж вже відомі штами.

Між тим, у світі зафіксовано вже 35 928 випадків зараження людей вірусом грипу A/H1N1. Згідно з останніми даними, вірус зареєстровано у 76 країнах. 163 пацієнти померли.

Читайте також:

У Бразилії виявлена нова форма "свинячого грипу"

Ющенко наказав винайти вакцину проти "свинячого грипу"

У Європі підтверджено перший випадок смерті від "свинячого грипу"

Епідемія свинячого грипу в Україні очікується восени

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: