Свинячим грипом можуть заразитися до двох мільярдів людей

Незабаром свинячий грип може перерости у пандемію, яка триватиме два роки і вразить третину населення планети, вважають експерти. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Свинячим грипом можуть заразитися до двох мільярдів людей, якщо нинішній спалах захворювання переросте в пандемію, попередили в четвер, 7 травня, фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я. За їх словами, пандемія зазвичай продовжується два роки.

Кейдзі Фукуда, який займається в складі ВООЗ боротьбу з грипом, відзначив, що це не чіткий прогноз, проте досвід показує: під час пандемії грипу інфекцію підхоплює третина населення планети.

ВООЗ не може спрогнозувати, чи переросте спалах захворювання в пандемію, чи набуде поширення більш небезпечний або менш небезпечний штам. Втім, навіть якщо грип виявиться "м'яким", багатьом людям він загрожує пневмонією і навіть смертю, відзначає Фукуда.

Люди реагують на грип по-різному, залежно від загального стану здоров'я і інших чинників. Багато молодих людей із слаборозвинених країн можуть бути сприйнятливіші до хвороби через недоїдання, війни, поширення ВІЛ. Спалахи захворювання, які не сильно пошкодили б розвиненим країнам, є значною загрозою для "третього світу", застерігає ВООЗ.

Пандемія, проте, не виникає за декілька днів. Робити якісь висновки можна буде лише через декілька тижнів або навіть місяців. У разі поширення свинячого грипу за межами Північної Америки і виникнення пандемії ВООЗ підвищить рівень загрози до шостого - вже зараз введений п'ятий рівень. Чи трапиться це, передбачити неможливо, визнає Фукуда.

Свинячий грип, судячи з усього, має інкубаційний період в п'ять-сім днів, лише після цього люди помічають симптоми, розповідає доктор Марк-Ален Віддоусон, епідеміолог з американської системи центрів контролю і профілактики захворювань. Таким чином, вірус можуть поширювати люди, які не підозрюють про свою хворобу.

Тим часом в Мексиці, де зареєстрована найбільша кількість хворих, вперше за два тижні відкрилися громадські заклади, у тому числі школи і університети. Студентів і школярів, які повертаються за парти, оглядають лікарі. Працівникам установ наказано повідомляти про всі підозріння на грип у клієнтів, а співробітники ресторанів працюють в хірургічних масках.

При цьому офіційно підтверджено ще дві смерті від свинячого грипу, загальне число померлих від хвороби досягло 44 людей. Всього в Мексиці захворіли 1160 людей. Влада, проте, запевняє, що епідемія пішла на спад.

За даними ВООЗ, загальне число хворих свинячим грипом в світі перевалило за дві тисячі. Нещодавно стало відомо, що свинячий грип прийшов до Аргентини і до Бразилії. Трохи раніше перші випадки зараження були відмічені в Південній Кореї, в Польщі і Швеції.

Читайте також:

У Таїланді від невідомого вірусу померли дві туристки

Єдину афганську свиню помістили в ізолятор

Канадські вчені розшифрували геном вірусу свинячого грипу

На грип в світі захворіли майже дві тисячі людей

ВідеоСвинячий грип загрожує мільярдам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: