"Світ досяг ситуації вакцинного апартеїду": ВООЗ закликав багаті країни ділитися препаратами з біднішими

Дата публікації
Перегляди
2399
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Світ досяг ситуації вакцинного апартеїду": ВООЗ закликав багаті країни ділитися препаратами з біднішими

Фото: flickr.com

Гебреєсус нагадав про розрив у вакцинації між країнами з високим рівнем доходу та країнами з низьким та середнім рівнем.

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) заявили, що світ досяг ситуації "вакцинного апартеїду". Майже половиною всієї кількості вакцин володіють країни з високим рівнем доходу (15 відсотків). 

Про це заявив гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус 17 травня на віртуальному заході Паризького форуму миру.

"Думаю, я пішов би на крок далі і сказав би не просто, що світу загрожує вакцинний апартеїд; світ вже у ситуації "вакцинного апартеїду", - сказав Гебреєсус, закликавши світових розробників вакцин від коронавірусу зробити використання більш доступним.

"Як ви знаєте, країни з високим рівнем доходу становлять 15 відсотків світового населення, але мають 45 відсотків вакцин у світі. Країни з низьким та нижчим середнім рівнем становлять майже половину світового населення, але отримали лише 17 відсотків світових вакцин. Тож розрив справді величезний", - зауважив він далі.

Керівник ВООЗ наголосив, що щонайменше 63 мільйони доз вакцин було відвантажено до 124 країн та економік, але вони становлять лише 0,5 відсотка загального населення цих країн. За його словами, основною проблемою несправедливості вакцин є відсутність спільного використання, яке можна було б вирішити шляхом спільного фінансування ресурсів для повного фінансування прискореного доступу.

"Навіть зараз деякі країни з високим рівнем доходу переходять до вакцинації дітей та підлітків, тоді як медичні працівники, люди похилого віку та інші групи ризику в усьому світі залишаються невакцинованими", - сказав Гебрієсус.

Нагадаємо, у Всесвітній організації охорони здоров'я вважають, другий рік пандемії коронавірусу буде більш смертоносний, ніж перший

Новини світу: очільник ВООЗ закликав Захід поділитися вакцинами від COVID-19 з бідними країнами

Новини світу: очільник ВООЗ закликав Захід поділитися вакцинами від COVID-19 з бідними країнами
Наступна публікація