Світ говорить про радіацію після вибуху ракети в Росії. Путін запевняє, що "відсутня загроза"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Радіація могла дістатися до України.

Президент РФ Володимир Путін запевняє, що після вибуху ракети поблизу Северодвінська в Архангельській області загрози для людей від радіації немає.

"Немає загрози", - заявив Путін під час пресконференції у Франції, де він зустрічається з президентом Еммануелем Макроном, переедає AFP.

Путін додав, що радіаційну ситуацію в регіоні контролюють незалежні експерти, пишуть "РИА Новости". І, мовляв, в регіоні не зафіксовано підвищення радіаційного фону.

"Туди спрямовані були експерти, зокрема незалежні експерти, які контролюють зараз ситуацію. Ми серйозних змін там не бачимо", - сказав Путін.

Президент РФ додав, що водночас влада вживає "превентивні заходи", щоб "не було ніяких несподіванок".

Путін повідомив, що всі загиблі та постраждалі в результаті аварії будуть представлені до державних нагород.

"Люди, які, на жаль, постраждали і загинули, безумовно виконували важливу державну функцію", - зазначив Путін.

Тим часом в Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань опублікували анімовану карту з вірогідним розльотом радіонуклідів після вибуху ракети на полігоні під Северодвінськом у Росії. Карту поширення радіаційного шлейфу у своєму Twitter оприлюднив голова організації Лассина Зербо. На ній чітко видно рух хмари – 15 серпня вона зачепила Крим і більшу частину Південно-Східної України, місцями – Центральну частину країни. Потім продовжила рух аж до Чернівецької області. Трохи зачепила і Київську область. Над територією України хмара "літала" від 15 до 18 серпня включно. Спостереження, показані на мапі, велися від 8 серпня.

Зербо в коментарі The Wall Street Journal також зазначив, що дві станції моніторингу, що діють в РФ в рамках Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, перестали передавати сигнал після вибуху ракети під Северодвінськом. Йдеться про станції в Кірові і Дубні, які є найближчими до місця вибуху. Вони перестали передавати сигнал через два дні після НП. За словами Зербо, російська сторона пояснила це "проблемами з мережею і зв'язком".

Нагадаємо, 8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії прогримів вибух, в результаті події загинули щонайменше сім осіб, а незабаром в регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового "спецвиробу".

Версії того, що сталося різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, ряд експертів, а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.

Прес-служба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4-16 разів. При цьому Норвегія виявила крихітні кількості радіоактивного йоду на кордоні з РФ через кілька днів після вибуху на полігоні.

Лікарів Архангельської обласної лікарні в Росії не попередили, що після вибуху ракети в Северодвінську до них відправили заражених радіацією пацієнтів. У одного з медиків після обстеження в Москві виявили в м'язової тканини радіоактивний ізотоп цезій-137.

Відео До п'яти зросла кількість загиблих від вибуху на полігоні в РФ

Про це заявили в держкорпорації "Росатом". Зазначили, що інженери загинули під час випробувань рідинної реактивної рухової установки. Іще троє працівників дістали опіків різного ступеня, нині вони в лікарні. 8 серпня рвонуло на території військової бази в Архангельській області.    

До п'яти зросла кількість загиблих від вибуху на полігоні в РФ

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції