Світ підтримує Аббаса

Про беззаперечну підтримку голови Палестинської автономії Махмуда Аббаса та призначеного ним уряду заявили ЄС, США, Ізраїль і Китай.

Махмуд Аббас і Салам Фаяд (Фото: news.yahoo.com)
Захід підтримує президента Палестини Махмуда Аббаса (ліворуч) та прем'єра Салама Фаяда (праворуч) як помірних політиків (Фото: news.yahoo.com)

Голови МЗС 27 країн-членів Євросоюзу на засіданні в понеділок у Люксембурзі заявили про політичну підтримку нового уряду Палестинської автономії (ПА), приведеного до присяги головою Палестинської національної адміністрації і лідером руху ФАТХ Махмудом Аббасом, повідомив міністр закордонних справ Німеччини, що нині головує в ЄС, Франк-Вальтер Штайнмаєр. 

”Але політична підтримка не може бути ефективною, якщо її не супроводжують фінансовою підтримкою", - сказав міністр на прес-конференції, що її транслювали в прес-центрі штаб-квартири Ради ЄС у Брюсселі. 

Відзначивши, що голова нового уряду ПА Салам Фаяд наразі займається питаннями забезпечення його діяльності, Штайнмаєр сказав: "Після цього ми готові допомогти палестинцям". 

”Ми не хочемо, аби гуманітарна ситуація в секторі Ґаза ще погіршилася", - сказав він, відповідаючи на питання про готовність Євросоюзу відновити пряму допомогу палестинській владі, припинену після приходу до влади ісламістського руху ХАМАС. 

Адміністрація Джорджа Буша цілковито відновить допомогу Палестині й нормальні контакти між урядами, заявила держсекретар США Кондоліза Райс. 


Ізраїль готовий працювати з новим урядом Палестинської автономії (ПА), заявив у понеділок у Люксембурзі голова МЗС Ізраїлю Ципі Лівні. 

”Новий уряд (ПА) є плодом бачення Махмуда Аббаса (голови Палестинської національної адміністрації). Це велика різниця, що сьогодні прем'єр-міністром є колишній міністр фінансів Салям Фаяд. Ми можемо працювати з ним і Абу Мазеном, і ми приступимо до перечислення утримуваних коштів - так!", - сказала Лівні журналістам після закінчення зустрічі з главами МЗС 27 країн-членів ЄС. 

Прес-конференцію транслювали в прес-центрі Ради ЄС у Брюсселі. Після приходу ісламістського руху ХАМАС до влади в Палестині Ізраїль перестав перераховувати податки до бюджету ПА, які він збирав на території автономії, утримавши загалом 75% податкових надходжень. 

Бійці ФАТХ (Фото: news.yahoo.com)
Поки політики намагаються налагодити легітимну діяльність уряду, бої між вояками ФАТХ і ХАМАС тривають (Фото: news.yahoo.com)

Голова МЗС Ізраїлю заявив раніше в Люксембурзі, що офіційний Тель-Авів виступає за ізоляцію ХАМАС і переговори з головою Палестинської національної адміністрації, лідером ФАТХ Махмудом Аббасом. 


Голова МЗС Ізраїлю закликав міжнародне співтовариство тиснути на ХАМАС. 

”Не треба дозволяти, аби ХАМАС легітимувався. Важливо, щоб міжнародне співтовариство продовжувало тиснути на ХАМАС", - сказала міністр. 

За її словами, в умовах подій, що відбуваються в секторі Ґаза, Ізраїль залишає за собою право на самооборону та продовжить боротьбу проти тероризму. 

Китай називає Махмуда Аббаса цілком легітимним головою адміністрації Палестинської автономії й закликає протиборчі фракції регіону припинити конфлікт, йдеться в заяві офіційного представника МЗС КНР Цинь Ґана (Qin Gang), поширеній у понеділок. 

”Уряд Китаю поважає легітимний статус президента Аббаса й національної адміністрації Палестинської автономії", - заявив Цинь Ґан. 

Дипломат додав, що Китай "серйозно закликає всі палестинські угрупування припинити конфлікти, вирішувати свої проблеми шляхом діалогу й консультацій, що дозволить захистити корінні інтереси палестинського народу". 

З 7 червня в секторі Ґаза продовжуються кровопролитні зіткнення між представниками двох найбільших палестинських рухів ФАТХ і ХАМАС. За час протистояння загинуло близько 100 чоловік. 

Ситуація в Ґазі різко загострилася 10 червня, після того, як представники ФАТХ звинуватили воєнізоване крило ХАМАС у викраденні й убивстві бійця президентської гвардії, підконтрольної голові ПНА, лідерові руху ФАТХ Махмудові Аббасу. Представник ХАМАС Фаузі Бархум, своєю чергою, поклав на бойовиків ФАТХ відповідальність за вбивство відомого духовного діяча, пов'язаного з ісламізмом. 

Минулого четверга Махмуд Аббас оголосив про розпуск палестинського уряду, звільнивши прем'єр-міністра Ісмаїла Ханію, а також оголосив надзвичайний стан у регіоні. У неділю голова ПНА привів до присяги "надзвичайний" уряд під керівництвом колишнього міністра фінансів Салама Фаяда. При цьому він оголосив "поза законом" усі збройні структури, що підкоряються рухові ХАМАС, звинувативши ісламістів у збройному заколоті. 

Рух ХАМАС, що захопив владу в Ґазі, новий уряд не визнав.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: