Світ витратив на зброю майже 2 трильйони доларів

Регіоном з найбільшим збільшенням військових видатків в 2010 році експерти стокгольмського інституту називають Південну Америку.

Військові видатки в світі, за даними за 2010 рік, становлять 1,6 трильйона доларів, що на 1,3% більше, ніж 2009 року.

Про це повідомляє 11 квітня прес-служба Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) у зв'язку з публікацією нових даних.

Регіоном з найбільшим збільшенням військових видатків в 2010 році експерти стокгольмського інституту називають Південну Америку (зростання 5,8%). Однією з причин збільшення військових витрат могло стати помітне економічне зростання в регіоні за останні кілька років.

Що стосується даних про інші регіони, то падіння військових видатків на 2,8% аналітики відзначили в Європі. Незначне збільшення спостерігалося, на їх думку, на Близькому Сході (2,5%), в Азії й Океанії (1,4%). Зниження або незначне зростання у сфері військових видатків у SIPRI пояснюють дещо запізнілою реакцією на кризу 2008 року.

Попри скорочення глобальних військових видатків лідером у цьому процесі, зазначається в повідомленні SIPRI, залишаються США.

За даними експертів, темпи зростання військових видатків США уповільнилися в 2010 році і склали 2,8% на відміну від середньорічних 7,4% в період з 2001 по 2009 роки. Незважаючи на це, частка США в світових військових видатках, за даними за 2010 рік, продовжує залишатися помітною і становить 43%.

Одночасно з новими даними про військові витрати експерти SIPRI оприлюднили і свій традиційний список, до якого ввійшли десять держав-лідерів за обсягами військових витрат. Як і в 2009 році, його очолюють США.

На друге місце, як і торік, експерти SIPRI поставили Китай, далі - Великобританію, Францію. Замикає цю п'ятірку Росія, частка якої у військових витратах в 2010 році оцінюється в 3,6%. Далі в списку йдуть Японія, Саудівська Аравія, Німеччина, Індія та Італія.

Оприлюднені сьогодні дані є частиною матеріалів, які будуть представлені в черговому щорічнику, - "SIPRI 2011" в Стокгольмі в червні цього року. Абсолютних цифр в оприлюдненому документі SIPRI не наводиться.

Читайте також:

Україна вилетіла з десятки найбільших експортерів зброї

"Аль-Каїда" розікрала радянську зброю зі складів у Лівії

США витратили на війну в Лівії півмільярда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: