Світ вивертається навиворіт: п’ятірка вулканів, які активно вивергаються просто зараз

Найбільше від вулканів страждають Центральна Америка та Океанія.

У світі давно вже говорять про надзвичайні зміни природних явищ через людську діяльність. Не відстають від цих змін й вулкани, які останнім часом виявляють неймовірну активність та постійно змушують людей, які проживають навколо них, змінювати свої стандартні розпорядки дня. Але ж часом виверження вулканів призводять і до загибелі людей, а викиди попелу, диму та лави можуть мати згубні наслідки для навколишньої природи.

ТСН.ua зібрав п’ятірку найактивніших вулканів сьогодення, які продовжують вивергатися просто зараз.

Вулкан Фуего – Гватемала

Вночі 4 червня у Гватемалі розпочав виверження вулкан Фуего. Він розташований за 45 км від столиці, яка носить таку ж назву, як і країна. У результаті виверження загинуло 25 осіб, серед них троє дітей. Близько 100 осіб вже отримали поранення. За даними місцевого агентства зі стихійних лих, близько одного мільйона 700 тисяч осіб тим чи іншим чином постраждали від виверження, з них 3100 було евакуйовано.

Фотогалерея Виверження вулкана в Гватемалі (10 фото)

Вулкан Кілауеа – Гаваї

Вулкан, який спричинив найбільший сполох у світі, розпочав виверження на початку травня. Фахівці кажуть, що Кілауеа затихає, із кратера викидає попіл та вулканічне каміння, однак із вулканічних тріщин на острові досі бурхає лава та виділяються токсичні гази. У США підрахували, що лавою вже охоплено площу в 14 квадратних кілометрів. Інформації про загиблих унаслідок цього виверження немає, однак евакуйовано було вже близько 10 тисяч осіб.

ВідеоЛава з вулкану Кілауеа вже охопила площу 14 квадратних кілометрів

Майже 90 будинків уже зруйнував вулкан Кілауеа. Вивергається вогняна гора на Гаваях вже місяць і нині вулканологи зафіксували нову стадію. Кажуть - Кілауеа затихає, нині з кратера він викидає золу та вулканічне каміння. Однак з вулканічних тріщин на острові досі хлеще лава та виділяються токсичні гази. 

Лава з вулкану Кілауеа вже охопила площу 14 квадратних кілометрів

Вулкан Мерапі – острів Ява, Індонезія

На початку травня на острові Ява в Індонезії вибухнув вулкан Мерапі. Його виверження тривають і досі, традиційно вулкан все викидає та викидає стовпи диму та попелу, через що влада заборонила польоти авіації в небі над Мерапі. У 2010 році після його виверження загинуло 350 осіб, тому цього разу в Індонезії ретельно спостерігають за його активністю та вживають необхідних заходів безпеки.

Індонезія, Ява, вулкан, виверження
Reuters

Вулкан Ебеко – Курильські острови, Росія

Вулкан Ебеко розташований всього за 7 кілометрів від єдиного населеного пункту на острові Парамушир – Сєвєро-Курильська. У травні він знову виявив активність, викинувши стовп диму на висоту в декілька кілометрів. Сейсмологи не прогнозують спаду його активності, однак ставляться до цього цілком спокійно. Водночас місцеві жителі скаржаться, що вулиці вкриті попелом.

Вулкан Попокатепетль – Мексика

Ще один представник Центральної Америки – вулкан Попокатепетль у Мексиці, що перекладається як "гора, що димить". Він є одним із найвищих та найактивніших вулканів у світі та розташований всього за 64 кілометри від мексиканської столиці. Лише за останні 24 години на ньому було зафіксовано три вибухи лави та 159 низькотемпературних викидів. Влада закликає всіх у жодному разі не наближатися до вулкана та стежить за його активністю цілодобово.

 

Інфографіка, вулкани, виверження

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції