Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Світлина ціною свободи. У Китаї чоловіка посадили до в'язниці за фото військових об'єктів

Фотографії авторства китайця могла використовувати іноземна розвідка

У Китаї чоловіка посадили у в'язницю за фото військових об'єктів та кораблів, пише "ТАСС" з посиланням на місцеву газету.

Суд присудив Чень Вею, уродженцю міста Нінбо, 7 років ув'язнення. Його звинуватили у фотографуванні кораблів китайських ВМС та берегової охорони. Зазначається, що чоловік передавав світлини спільнику, громадянство якого наразі невідоме.

Правоохоронці КНР наголошують, що світлини могли використовувати іноземні спеціалісти, адже на фото видно бортові номери та місцерозташування кораблів.

Як пише видання, іноземна розвідка могла використовувати фото для аналізу діяльності кораблів Китаю поблизу острова Дяоюйдао, який спричинив територіальні суперечки між Японією та Китаєм.

Нагадаємо, у Китаї отримання хабара в розмірі від 3 млн юанів (близько $ 463 тис.) може призвести до вищої міри покарання - смертної кари. Таке розпорядження випустила влада Китаю. За наявності пом'якшувальних обставин смертний вирок може бути винесений умовно.

На практиці суди часто схиляються до поблажливого ставлення при винесенні вироку до тих, хто співпрацював зі слідством. У тих випадках, коли смертна кара може стати занадто жорстким покаранням, засуджені можуть бути засуджені до довічного ув'язнення без права дострокового звільнення або пом'якшення покарання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції