"Старші брати" коронавірусу. Які ще смертельні хвороби прийшли з Китаю – інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Офіційно підтверджено понад 600 хворих.

Невідомий коронавірус із китайського Уханю, який поширюється світом, став уже п’ятою пандемією з Піднебесної. До цього вбивчі хвороби поширювались із різних провінцій, а двічі – з Гонконгу.

Станом на 23 січня офіційно підтверджено понад 600 випадків захворювання, 17 осіб померли від вірусу у провінції Хубей. Головні міста провінції – Ухань, де спалахнув вірус, Ечжоу та Хуанган – були закриті на карантин. Там не працюють аеропорти, залізниця та громадський транспорт.

епідемії з Китаю, інфографіка
ТСН.ua

У 1957 році із Китаю поширився так званий азійський грип. Він став другою найбільшою світовою пандемією 20 століття. Ця хвороба була спричинена вірусом H2N2, який називали змішаним вірусом чоловічого та пташиного грипу. За 10 років еволюції вірус мутував та змінився на H3N2. Від цього грипу померло близько 1,1 мільйона осіб по всьому світу.

H3N2 з’явився у Гонконзі 1968 року. Від цієї хвороби найбільше страждали люди старші 65-річного віку. Гонконзький грип був порівняно незначним за смертністю, оскільки його летальність становила усього 0,5%. Однак за час пандемії від цього грипу померли близько мільйона людей.

У 1997 році знову у Гонконзі зафіксували так званий пташиний грип, який був спричинений вірусом H5N1. Зважаючи на її назву, найбільше хвороба уражала саме птахів – десятки мільйонів з них померли, а ще сотні мільйонів були вбиті та утилізовані, щоб запобігти поширенню хвороби. Людям досить тяжко підхопити цей вірус, однак у Гонконзі сталася справжня епідемія і було зафіксований перший такий випадок. Тоді захворіли 18 людей, з яких 6 померли. Найбільший пік поширення пташиного грипу припав на пізніші роки. Загалом його зафіксували у 15 країнах, 282 людини померли.

2003 року у Китаї почалася чергова епідемія нової хвороби під назвою тяжкий гострий респіраторний синдром (SARS). Він вражав дихальну систему та викликав пневмонію. За симптомами SARS дуже схожий на новий коронавірус із Уханю. Випадки захворювання зафіксували у 30 країнах, а померли від хвороби 774 людини.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 130 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції