Світові фінансові ринки струсонуло через торговельну війну Трампа з Китаєм. Які ризики та вигоди для України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

США назвали Китай валютним маніпулятором.

Мільярди доларів за добу втратили нині найбагатші люди планети. Американська фондова біржа пережила найстрімкіше падіння за рік. Усе - через загострення торговельної війни Дональда Трампа з Китаєм. Замість вигідної угоди, яку американський президент обіцяв усім іще тиждень тому, - жорсткі дії та заяви з обох сторін, які ризикують ударити по всьому світу.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Такого не було 25 років - щоб Сполучені Штати називали якусь країну валютним маніпулятором. Слідом за Дональдом Трампом це робить Міністерство фінансів. Китай, заявляють там, маніпулює курсом, погрожуючи всьому світовому ринку.

Різке здешевшання китайського юаня - не недбальство Народного банку Китаю, а стратегія. Адже до цього Трамп оголосив про підвищення тарифів на весь китайський імпорт на 10%. Тому, знижуючи курс своєї валюти, Китай фактично компенсує ці тарифи.

"Це дуже потужна й страшна зброя для будь-якої торгової війни. Те, що Китай готовий вдаватися до неї щоразу, як відчуває потребу, - це дуже лякає всіх його торгових партнерів", - говорить фінансовий аналітик Сет Сател.

Ринки відгукнулися негайною панікою, американська фондова біржа переживає найчорніший день року, за нею падають індекси азійських компаній, європейських, австралійських. Українська економіка, кажуть експерти, теж у зоні ризику.

"Якщо Америка почне теж маніпулювати своїми курсами, бо Трамп казав, що йому вигідно, щоб долар був слабкіший, то тут ми можемо отримати ситуацію, коли коливання будуть не менше як євро-долар. Для України це буде тяжкий період, тому що Україна – не найбільш стабільна країна і валютні коливання на такому рівні будуть впливати", - пояснив фінансовий аналітик Артем Щербина.

Відео У США назвали Китай "валютним маніпулятором"

Більше мільярда доларів за добу втратили найбагатші люди планети. Американська фондова біржа пережила найгірше падіння за рік. Все через загострення торговельної війни Дональда Трампа з Китаєм. Замість вигідної угоди, яку американський президент обіцяв усім ще тиждень тому, жорсткі дії та заяви з обох сторін, які ризикують вдарити по цілому світу.  

У США назвали Китай "валютним маніпулятором"

Наразі Сполучені Штати планують тиснути на Китай через Міжнародний валютний фонд, який раніше неодноразово попереджав обидві країни зупинити торговельну війну, аби не шкодити світовому ринку.

Пекін випускає різку заяву.

"США безпідставно клеять на Китай ярлик "валютного маніпулятора". Це викличе хвилювання на світових ринках і зашкодить американським же інтересам", - сказав генеральний директор Народного банку Китаю Вон Цінь.

Китай закликає Сполучені Штати "стримати свого коня на краю прірви, завернути з поганого шляху".

Але завертає свого коня поки що сам Китай: на ранок курс юаня знову символічно підвищено. Світові ринки після хвилі паніки поступово приходять до тями.

Раніше Китай геть зупинив імпорт американських сільськогосподарських товарів. Для місцевих фермерів це - катастрофа. М'ясо, соя, кукурудза, бавовна - для цих та інших товарів терміново доведеться шукати іншого покупця. Але й китайцям треба десь брати товари, які вони відмовилися завозити зі Штатів. І це може бути навіть вигідно українській сільськогосподарській галузі. Скажімо, виробникам сої.

Яна Слєсарчук, Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції