Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Світові ядерні держави планують витрачати більше на озброєння

На США і Росію припадає майже 92% всього обсягу ядерної зброї у світі.

У 2018 році загальна кількість ядерних боєголовок зменшилась, проте ядерні держави нарощують і модернізують свій арсенал.

Про це йдеться у щорічному звіті Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI), - пише DW.

Дев’ять світових ядерних держав до початку 2018 року мали в своєму арсеналі 14 465 ядерних боєголовок, що на 470 одиниць менше, ніж у попередньому році. 3 750 ядерних боєголовок перебувають у повній бойовій готовності.

«У порівнянні з 1980-ми, коли у світі налічувалося більше 70 тисяч ядерних зарядів, обсяги озброєння сильно знизилися. Значну роль у цьому процесі зіграв договір про ядерне роззброєння, укладений між Росією і США у 2010 році.

Але саме на частку цих держав досі припадає майже 92% всього обсягу ядерної зброї. «У довгостроковій стратегії Москва і Вашингтон мають намір модернізувати як безпосередньо ядерні боєголовки, так і виробниче обладнання", - наголошують в SIPRI.

США мають намір до 2026 року виділити на програму модернізації близько 400 млрд доларів. За інформацією Міноборони США, влада залишає за собою право на розробку нової ядерного зброї.

Фотогалерея Денуклеаризація КНДР, санкції та кінець війни. Головне з прес-конференції Дональда Трампа (9 фото)

Інші ядерні держави, серед яких Індія, Пакистан і Китай, теж мають намір розробляти нові види ядерного озброєння.

Також КНДР за минулий рік істотно збільшила свій потенціал у сфері виробництва ядерної зброї.

ядерна програма кндр. інфографіка
ТСН.ua

ВідеоПівнічна Корея демонтувала свій єдиний полігон для підземних ядерних випробувань

Технічних експертів серед присутніх не було, самі лише медійники, яких відібрали у Пхеньяні. Влада КНДР запевняє, що підірвані всі три діючі шахти та наземні споруди. Мовляв, цим вона демонструє свої миролюбиві настрої після історичної зустрічі глав двох Корей. Насправді ж вчені вважають, що полігон був нефункціональний ще з минулої осені, коли його частина обвалилася після випробувань.

Північна Корея демонтувала свій єдиний полігон для підземних ядерних випробувань

Нагадаємо, Дональд Трамп і Кім Чен Ин зустрілися в Сингапурі, де провели історичний саміт між країнами. Американський лідер назвав цю зустріч "набагато краще, ніж хто-небудь міг очікувати". Під час зустрічі лідери підписали документ про ядерне роззброєння Північної Кореї і гарантії безпеки для азійської країни з боку США. Після саміту президент Штатів дав прес-конференцію, де розповів деталі розмови з Кім Чен Ином, а також про санкції, війну на Корейському півострові та багато іншого.

Залиште свій коментар

Вибір редакції