Світовий банк знайшов правильну модель управління економікою - це модель Лукашенка

Віце-президент СБ відзначив великі успіхи, які були досягнуті в підвищенні добробуту громадян Білорусії.

Світовий банк (СБ) вважає за доцільне придивитися до білоруського досвіду державного управління економікою та підвищення енергоефективності виробництва, йдться у заяві віце-президента ВБ Філіпа Ле Уеру.

Під час зустрічі в Мінську з прем'єр-міністром Республіки Білорусь Сергієм Сидорським Ле Уеру привітав Сидорського з "чудовими успіхами в розвитку економіки, які ми спостерігали за останні 10 років".

Віце-президент СБ відзначив і великі успіхи, які були досягнуті в підвищенні добробуту громадян. Крім того, Білорусія і СБ дуже добре реалізовували спільні проекти.

За словами Ле Уеру, Білорусь зуміла "забезпечити такий економічний ріст, який ближче до китайського, ніж європейського". Звернув банкір увагу і на значний прогрес, досягнутий в Білорусії в підвищенні енергоефективності. "І тут, вважаю, також слід вивчати ваш досвід. Ця проблема дуже актуальна для всього регіону - найменш енергоефективного в світі", - сказав він.

Віце-президент СБ щиро переконаний, що все це свідчить про високий рівень системи держуправління в країні. "А це дуже і дуже важливий елемент, необхідний для розвитку приватного сектору", - додав Ле Уеру. "Я вважаю, що інші країни можуть отримати користь з цього досвіду", - закінчив свою думку представник керівництва СБ.

"Що стосується фінансової допомоги Білорусії, то ми вже розширили цю підтримку і сподіваємося на подальшу роботу в цьому напрямку", - сказав Ле Уеру.

Слід нагадати, що минулого тижня Центр макроекономічних досліджень (ЦМІ) "Ощадбанку" опублікував дослідження, в якому порівнюються результати, продемонстровані країнами СНД в минулому кризового році.

Білорусія на тлі Росії дійсно виглядає "островом стабільності" - економіка республіки додала 0,2%. Тоді як російська економіка впала на 7,9%. Правда і з Китайським зростанням на рівні 8,7% порівнювати Білорусію, м'яко кажучи, не зовсім коректно.

Крім того, в доповіді наголошується, що "Білорусь півроку працювала на склад, і до січня-2010 запаси готової продукції все ще були в 1,5 рази вище докризових - 75% від середньомісячного обороту (проти 85% у січні-2009)".

Крім того, аналітики відзначають, що останні роки в Білорусі сформувався значний сектор нафтопереробки, що одержує сировину з Росії за субсидованими цінами і експортує продукти переробки в країни Європи за європейськими цінами. Тому не можна виключити гіпотезу про те, що відновлення глобального нафтового ринку позитивно позначилося на білоруській економіці в другій половині року.

Читайте також:

Світовий банк: економіка України може ніколи не відновитися

Світовий банк: ціни на газ для українців повинні зрости вдвічі

Економіст Світового банку назвав "рецепт" виходу України з кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: