Експерти: світовий тероризм докотився до території колишнього СРСР

За словами експертів, найбільша активізація терористичних угруповань загрожує Таджикистану, Узбекистану та південним районам Киргизії.

Міжнародний тероризм переорієнтовується на країни Центральної Азії. Активізація бойовиків спостерігається у Таджикистані, Узбекистані та південних районах Киргизії.

Про це пише у статті "Український тиждень". За інформацією видання, після вбивства Усами бен Ладена міжнародний тероризм переорієнтується на інші регіони. Зокрема, після подій у Нігерії та Судані, увага терористичних організацій вже прикута до Північної Африки.

Як зазначає видання, частково увага терористів буде зосереджена на Близькому Сході, в залежності від розвитку ситуації у Сирії та Лівані. Але значно перспективнішою для згаданих угруповань видається Центральна Азія, враховуючи її стратегічну важливість у геополітичному сенсі та як джерела не лише енергоресурсів, а й інших корисних копалин.

У статті йдеться, що вже помічено активізацію бойовиків у Таджикистані та Узбекистані, а також у південних районах Киргизії, констатує видання.

"Тероризм – це не так вибухи і бойові зіткнення. Це насамперед ідеологія. І якщо для неї є поживний ґрунт, як, наприклад, на Близькому Сході, то терористам там роздолля", - наголошується у статті.

Видання продовжує: "Саме з огляду на ці обставини три названі держави Центральної Азії і становлять вельми спокусливу ціль. До того ж є ще одна об'єктивна обставина – рельєф. У гірських районах Паміру й Бадахшану навіть радянській владі не вдалося встановити цілковитий контроль, і вони залишалися пристанищем "басмачів".

Ще складніша ситуація в Таджикистані, де вже давно наростає гостре невдоволення режимом президента Рахмона, стверджує автор матеріалу.

За припущенням видання, якщо в Європі найчастіше мова йде саме про терористичну діяльність, бомби та вбивства простих громадян, то в Центральній Азії можна натрапити на новий вид тероризму.

Нагадаємо, Усама бен Ладен був убитий в ніч на 2 травня пострілом у голову в бункері, де він переховувався, у віддаленому передмісті Ісламабаду в результаті спецоперації, проведеної морськими піхотинцями США. Разом з ним був убитий його син.

Після ліквідації бен Ладен був похований в Аравійському морі. Американська влада вирішила не ховати бен Ладена на землі, щоб не створювати місця для паломництва послідовників.

Читайте також:

Арабські революції перекинулися на Йорданію

Євреї та мусульмани розпочнуть спільну боротьбу з екстремізмом

Путін боротиметься з тероризмом, підтримуючи іслам

Росія увійшла до групи країн з високим політичним ризиком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: