Світу загрожує "хірургічний тероризм": вибухівку імплантуватимуть в тіла смертників

США попередило всі країни про новий вид тероризму: терористичні організації імплантуватимуть смертниками вибухові пристрої в органи, що неможливо виявити звичайним сканером.

США попередили влади інших країн та міжнародних авіакомпаній про "хірургічний тероризм", суть якого в тому, що терористичні організації вже найближчим часом планують використовувати смертників з імплантованими бомбами для організації вибухів.

Терористи з прихованою всередині тіла вибухівкою зможуть влаштовувати авіакатастрофи, оскільки звичайні сканери, встановлені в аеропортах, не в змозі розпізнати заховані таким чином бомби, пише The Wall Street Journal.

Висновки про загрозу були зроблені після отримання американською розвідкою даних про те, що члени єменської угрупування "Аль-Каїда на Аравійському півострові" обмірковують можливість хірургічної імплантації вибухових пристроїв.

За словами анонімного джерела, на які посилається видання, ці плани терористи вже намагаються втілити в життя.

Західні ЗМІ назвали новий спосіб приховування бомб "хірургічним тероризмом". Передбачається, що під шкіру смертникам будуть імплантувати, зокрема, одну з найпотужніших вибухових речовин - пентаеритриттетранітрат (PETN).

Прес-секретар Асоціації з безпеки на транспорті TSA (Transportation Security Administration) Нік Кімбол заявив, що у зв'язку з цією загрозою незабаром будуть введені додаткові заходи огляду в аеропортах за допомогою нових методів і технологій.

Пластичний хірург з Нью-Йорка Говард Белліні заявив, що бомбу дійсно легко можна вшити в тіло хірургічним шляхом. У випадку з жінками це можуть бути грудні імплантати, чоловікові вибухівку можна зашити в сідниці або в живіт. Для того, щоб відбувся вибух, терористові достатньо буде ввести за допомогою шприца спеціальну речовину для хімічної реакції.

Як відзначив офіційний представник Білого дому Джей Карні, міністерство внутрішньої безпеки США поки офіційно не оголосило про новий вид терористичної загрози і подібні випадки ще не були зафіксовані.

Зазначимо, що це не перше попередження про "хірургічний тероризм". Так, в березні про те, що терористки-самогубці незабаром будуть ховати смертоносні заряди в грудних імплантатах і в сідницях, попереджала британська розвідувальна служба MI5.

Як тоді з'ясували британці, лікарі, що працюють на "Аль-Каїду", вже пройшли навчання у кращих британських клініках і повернулися в рідні країни, щоб взятися за подібні операції. Виявити ці підшкірні заряди звичайними детекторами майже неможливо, констатують експерти.

Читайте також:

Пакистанські таліби вперше використали жінку як смертницю

Прихильники "Аль-Каїди" опублікували список своїх ворогів

Експерти: світовий тероризм докотився до території колишнього СРСР

США назвали Африку найбільш активним і небезпечним осередком тероризму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: