Священикам РПЦ хочуть дозволити йти у депутати

Про дозвол священикам брати участь у політичному житті йдеться в проекті документа "Практика заяв і дій ієрархів, духовенства і мирян під час передвиборних кампаній".

 Ієрархи та священнослужителі Руської православної церкви можуть отримати право висувати свої кандидатури на виборах у будь-які органи представницької влади будь-яких країн у випадках "крайньої церковної необхідності".

Про це йдеться в проекті документа "Практика заяв і дій ієрархів, духовенства і мирян під час передвиборних кампаній. Проблема висунення духовенством своїх кандидатур на виборах".

Документ, як повідомляється, був схвалений у першому читанні президією Міжсоборної присутності РПЦ.

"У даний історичний момент ієрархи та священнослужителі не можуть висувати свої кандидатури на виборах у будь-які органи представницької влади будь-яких країн і будь-яких рівнів (загальнодержавні, регіональні, місцеві).Винятки з цього правила можуть робитися тільки з міркувань крайньої церковної необхідності ", - говориться в документі.

Священний синод або синод самокерованої Церкви у такому випадку визначає осіб для участі у виборах до органів державної влади і в індивідуальному порядку дає на це благословення.

Зазначимо, згідно п'ятому розділу "Церква і політика" основ соціальної концепції РПЦ, неможлива участь священнослужителів у діяльності політичних організацій, у передвиборних процесах - публічної підтримки беруть участь у виборах політичних організацій або окремих кандидатів, агітації. Також не допускається висування духовенства на виборах будь-яких органів представницької влади всіх рівнів.

Президія Міжсоборної присутності РПЦ планує направити проект документа для отримання відгуків у єпархії і опублікувати з метою проведення громадської дискусії, за підсумками якої передати документ на друге читання у пленум Міжсоборної присутності.

Так звана Міжсоборна присутність створена у 2009 році за рішенням Помісного собору РПЦ, вищого органу церковної влади. Вона повинна сприяти вищій церковній владі у підготовці рішень з найбільш важливих питань внутрішньої і зовнішньої діяльності Церкви.

Читайте також:

До нового Податкового кодексу потрапили навіть священики

Стати священиком в Україні може навіть ґвалтівник і серійний вбивця

Патріарх Кирило "перезавантажить" свідомість росіян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: