Священики РПЦ братимуть участь у виборах до органів представницької влади

РПЦ дозволила священикам брати участь у виборах за певних наявних передумов.

Архієрейський собор Російської православної церкви (РПЦ) дозволив ієрархам і священнослужителям висувати свої кандидатури на виборах до органів представницької влади. Відповідний документ був опублікований в середу, 2 лютого, на офіційному сайті РПЦ.

Щоправда, в документі обмовляється, що брати участь у виборах служителі церкви можуть тільки у виняткових випадках, а саме: коли це "викликано необхідністю протистояти силам, в тому числі розкольницьким та іноконфесійним, які прагнуть використовувати виборну владу для боротьби з Православною церквою".

У документі відзначається, що в кожному подібному випадку Священний Синод або Синод самокерованої Церкви буде визначати осіб для участі у виборах в органи держвлади і давати на це благословення в індивідуальному порядку. При цьому підкреслюється, що участь у виборах за партійними списками не дає священнослужителю права бути членом політичної партії.

Проект документа, повна назва якого звучить як "Практика заяв і дій ієрархів, духовенства і мирян під час передвиборних кампаній. Проблема висунення духовенством своїх кандидатур на виборах", був прийнятий в грудні 2010 року. Згодом він був перероблений редакційною комісією під головуванням патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Як повідомлялось, близько 400 священнослужителів виділить Російська православна церква для служіння в російських військах на штатній основі. Підготовка кліриків РПЦ до специфічного служіння у військових частинах буде здійснюватися за тримісячної програми на базі спеціальних навчальних центрів.

Читайте також:

У ВР внесено декларацію патріарха Кирила

Московський патріархат закликав Україну, Росію і Білорусь створити єдину економіку

РПЦ відправить до війська 400 священиків

Російська церква порадила майбутньому президенту України не лізти в чужі справи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: