Тадж-Махал може обвалитися

Одна з найбільш прославлених архітектурних споруд у світі - Тадж-Махал - почав руйнуватися.

Мавзолей Тадж-Махал, одне з семи див світу, незабаром може обвалитися. Як попередили індійські екологи, це може статися протягом найближчих п'яти років.

Експерти попередили, що дерев'яні елементи фундаменту почали висихати і буквально розсипаються на порох.

А причина цього - цілком екологічна. Колодязі, на яких стоїть це масивна споруда середини 17 століття, висихають через те, що рівень води в місцевій річці знижується. За словами екологів, виною всьому людський фактор. Вони вимагають від уряду вжити заходів.

Мавзолей-мечеть був побудований за наказом імператора Великих Моголів Шах-Джахана на згадку про дружину Мумтаз-Махал, яка померла при пологах (пізніше тут був похований і сам Шах-Джахан).

Тадж-Махал є найбільш яскравим зразком архітектури моголів, яка поєднує в собі елементи перського, індійського та ісламського архітектурних стилів. У 1983 році Тадж-Махал був названий об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "перлиною мусульманського мистецтва в Індії, одним із загальновизнаних шедеврів архітектурної спадщини, яким захоплюються у всьому світі".

Тадж-Махал почали будувати приблизно в 1632 році і завершили в 1653 році, на його будівництві працювали тисячі ремісників і майстрів. Всередині мавзолею розташовані дві гробниці - шаха і його дружини.

Читайте також:

В Індії помер чоловік, який розкопав мільярдні скарби у храмі Вішну

Понад 300 сіл і заповідник ЮНЕСКО пішли під воду на північному сході Індії

У храмі в Бангладеш "священний" крокодил з'їв прочанку

Два диких слона влаштували погром у місті на південному-заході Індії

ВідеоТадж-Махал може обвалитися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: