Таджики протестують проти "Наша Russia" і загрожують погромами

Таджики впевнені, що фільм, що розповідає про пригоди недолугих гастарбайтерів Равшана і Джамшуда, розпалює міжнаціональну ворожнечу.

Мігранти з Таджикистану вимагають зупинити поширення комедії Гліба Орлова "Наша Russia. Яйця долі", що вийшла в прокат ще 2 місяці тому. Таджики впевнені, що фільм, що розповідає про пригоди недолугих гастарбайтерів Равшана і Джамшуда, розпалює міжнаціональну ворожнечу.

Днями з вимогою припинити мовлення окремих сюжетів програми "Наша Russia" і продаж дисків із фільмом "Яйця долі" до генпрокурора РФ і в Федеральну службу з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій та масових комунікацій звернувся загальноросійський громадський рух "Таджицькі трудові мігранти".

"Рух "Таджицькі трудові мігранти" розцінює дії керівництва "Камеді Клаб продакшн", керівництва проекту" Наша Russia "на каналі ТНТ, а також творців фільму" Яйця долі "як моральний геноцид таджицької нації", - заявив під час прес-конференції голова руху Каромат Шаріпов.

Раніше Шаріпов вже дав інтерв'ю радіо "Свобода" і газеті "Голос Таджікістанців", де назвав авторів шоу циніками. "Вони отримують прибуток з демонстрації резервації, в якій тубільцями зробили мігрантів з Таджикистану, - заявив активіст. - І те, що на російському ринку праці склалося упереджене ставлення до таджиків, багато в чому вина" Нашої Раші ".

За словами активіста, через сформованого стереотипу міграційні служби і правоохоронні органи завжди штрафують таджиків, навіть якщо у мігрантів є всі необхідні документи. "Для них всі таджики - це Равшан і Джамшуд з" Нашої Раші ", то є ідіоти!" - обурився Шаріпов.

Як поставилися до подібної заяви представники розважального каналу ТНТ, поки невідомо. Однак приносити вибачення таджицькому народу вони поки не поспішають.

При цьому парламентарії Таджикистану звернули увагу на шоу "Наша Russia" ще в 2007 році. "Висміювання національностей неприпустимо на телебаченні, - заявляв два з половиною роки тому голова комітету з соціальних питань верхньої палати парламенту Таджикистану Мамадшо Ілолов. - У принципі, ми не повинні контролювати російський канал. Але якщо це гумористична передача і вона має на меті лише висміювання тієї чи іншої національності, то тоді її потрібно закрити ".

Ще одне яскраве висловлювання Каромат Шаріпов зробив в ефірі "Російської служби новин". Він припустив, що таджицькі мігранти можуть вийти на російські вулиці, якщо не припиниться мовлення "Наша Russia". Таким чином, на його думку, можуть повторитися події у Франції - коли тисячі мігрантів влаштували на французьких вулицях погроми.

Читайте також:

Президент Таджикистану пообіцяв забрати в Узбекистану Самарканд і Бухару

Влада Таджикистану зобов'язала громадян здавати гроші на будівництво ГЕС

У Таджикистані урізали права російськомовних громадян

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: