Таджикистан готовий надати НАТО свій повітряний простір

НАТО зможе транспортувати невійськові грузи до Афганістану через територію Таджикистан.

Таджикистан готовий дозволити НАТО транспортувати невійськові грузи до Афганістану через свою територію, заявляють у США. Американський посол у Таджикистані Трейсі Енн Джейкобсон повідомила після переговорів з президентом країни Емомалі Рахмоном, що делегація США приїде до Таджикистану, щоб обговорити це питання.

"Ми говорили про повну готовність Таджикистану підтримати транзит комерційних вантажів до Афганістану зі США. Ми обговорювали це питання і під час візиту генерала Девіда Петреуса і продовжимо ці дискусії", – зазначила дипломат.

За її словами, транзит буде здійснюватися по землі і для цього використають міст через річку Пяндж, відкритий у серпні 2007 року, будівництво якого фінансували США. На його будівництво США виділили 37 мільйонів доларів. Міст сполучає Таджикистан з афганським портом Шерхан.

"В даний час ми вивчаємо ефективність даного моста, який, за словами таджицького президента, найближчим часом перейде на цілодобовий режим роботи, після чого і буде ухвалено рішення про необхідність зведення моста в Кокуле", - додала Джейкобсон.

На даний час між Таджикистаном і Афганістаном функціонують шість мостів.

За словами Рахмон, перевозитимуть постачання невійськового призначення, зокрема, будівельні матеріали, медикаменти, пальне та воду.

Напередодні уряд Киргизстану заявив, що планує закрити американську військово-повітряну базу "Манас", яку використовували для забезпечення операцій міжнародної коаліції в Афганістані. Водночас це рішення ще має підтвердити парламент країни.

Читайте також:

Уряд Киргизії схвалив закриття військової бази США

Американці здивовані заявою про закриття бази США в Киргизії

США проведуть з Росією переговори щодо бази Манас


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: