Таджикистан та Узбекистан посварилися через корову і голодних прикордонників

Одна корова посварила дві країни. Такжицькі прикордонники порушили кордон з Узбекистаном, начебто, з метою крадіжки худоби через голод.

Таджицька корова, що перетнула таджицько-узбецький кордон, стала причиною загострення і без того непростих відносин між двома сусідніми республіками. Влада Таджикистану запросила узбецьку сторону на переговори в Душанбе для розрядки напруженості.

Прикордонна служба Узбекистану в понеділок поширила заяву, в якій звинуватила Таджикистан в грубому порушенні міждержавного кордону. У повідомленні зазначалося, що в минулу суботу група озброєних таджицьких прикордонників незаконно проникла на узбецьку територію, вимагаючи звільнити свого затриманого колегу. Причина "походу" таджицьких прикордонників - голод. "Затримані зізналися, що їх давно не забезпечують їжею і вони були змушені піти на крадіжку худоби", - йдеться в повідомленні.

Душанбе спростував це повідомлення. За таджицькою версією, порушення кордону носило вимушений характер: корова, яку пас прикордонник, перейшла на узбецьку сторону, і коли він погнався за нею, то був затриманий узбецькими колегами.

"Прикордонник побачив, як наша корова, тобто з території Таджикистану, перейшла кордон і побрела далі - на територію Узбекистану. Спробувавши її зупинити, він зайшов на територію сусідньої держави і був затриманий прикордонниками Узбекистану", - сказав представник таджицького прикордонного відомства.

Після цього група, що складається з офіцера таджицької Прикордонної служби і кількох товаришів по службі затриманого прикордонника ", не переходячи лінію кордону, спробувала домогтися того, щоб прикордонника було повернуто на батьківщину, через просту людську помилку". "Однак, представники прикордонників Узбекистану відмовилися йти на контакт", - сказав представник Прикордонної служби Таджикистану.

Очікується, що у вівторок, 9 лютого, під час проведення зустрічі сторони розберуться в інциденті, висловили сподівання в Душанбе.

Як відомо, Таджикистан та Узбекистан пов'язують непрості відносини: більша частина спільного кордону замінована, між містами двох республік відсутнє авіасполучення, а прикордонні служби поперемінно звинувачують одна одну в порушенні кордону.

Читайте також:

Український прикордонник обстріляв молдавського лісоруба

Російські прикордонники пояснили, за що вони вбили українця

Прикордонники РФ вбили трьох українців за три роки

Прикордонники не дозволили українцю ввезти в Росію сало

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: