Таджикського школяра, який носив їжу дядькові, посадили на 8 років за тероризм

Суд Таджикистану визнав учня 11-го класу винним у пособництві бойовикам з Ісламського руху Узбекистану.

У Таджикистані суд виніс суворий вирок старшокласнику, якого визнали винним у пособництві терористами.

Підлітка засудили до 8 років позбавлення волі за те, що він приносив їжу своєму дядькові, який був пов'язаний з терористичним підпіллям – Ісламським рухом Узбекистану (ІРУ).

За словами судді Согдійського обласного суду, 14 лютого було винесено вирок трьом членам Ісламського руху Узбекистану і одному посібнику руху. Обвинувачених засудили до позбавлення волі на терміни від 8 до 30 років.

Серед засуджених опинився учень 11 класу середньої школи джамоата (спільноти) Чоркух Ісфарінського району Насібуллох Забірзода. Він відбуватиме термін у виправній колонії загального режиму.

Забірзода звинувачувався в доставці продуктів і предметів першої необхідності членові ІРУ Зайлобіддіну Ібрагімову, який доводиться Насібуллоху рідним дядьком.

Решта обвинувачених у членстві в ІДУ - Музаффар Ахмадов, Абдурахмон Каюмов і Абдужаміл Ахмадов - засуджені до 15, 17 і 30 років позбавлення волі відповідно.

З початку року в Таджикистані за членство в реакційних організаціях було затримано близько двадцяти людей, п'ятнадцять з них є представниками молоді до 30 років.

Ісламський рух Узбекистану заснований в 1996 році. Штаб-квартира руху розташована в афганському Кандагарі, але діє рух на території Узбекистану, в основному Ферганської долини, а також у сусідній Киргизії і Таджикистані.

ІДУ закликає до насильницького скидання урядів середньоазіатських республік та їх перетворення на ісламські держави. У травні 2006 року власті Таджикистану і Киргизії звинуватили ІДУ в нападі на прикордонні блокпости двох республік. Під час нападу тоді загинули п'ятеро людей, - як з боку таджицьких прикордонників, так і з боку киргизьких громадян.

Читайте також:

Таджикистан та Узбекистан посварилися через корову і голодних прикордонників

Президент Таджикистану пообіцяв забрати в Узбекистану Самарканд і Бухару

Влада Таджикистану зобов'язала громадян здавати гроші на будівництво ГЕС

На таджицький прикордонний пост напали бойовики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: