Тайські демонстранти оголосили про перемогу й вирушили на Бангкок

"Червоносорочечники" попрямують до Бангкока, щоб продовжити демонстрації біля будівлі уряду країни.

Лідер тайських опозиціонерів, що зірвали саміт Асоціації країн Південно-східної Азії (АСЕАН) в місті Паттайя, оголосив про перемогу в "паттайській битві" і наказав учасникам демонстрації покинути місто і вирушити в столицю країни Бангкок.

"Паттайську битву закінчено. Ми перемогли, і тепер всі "червоносорочечники" попрямують до Бангкока, щоб продовжити демонстрації біля будівлі уряду країни", - заявив лідер опозиції Наттхавута Саїкуа.

"Червоносорочечники", як називають себе антиурядові повстанці, увірвалися в готель "Ред Кліф Резорт", де мали відбутися зустрічі у верхах. Відразу після захоплення готелю прем'єр-міністр країни Абхизит Вейджаджив оголосив про введення режиму надзвичайного стану в Паттайї і провінції Чонбурі. Тепер маніфестанти не можуть збиратися на демонстрації, інакше поліція має право проводити арешти на місці.

Учасники зірваного демонстрантами саміту АСЕАН в Таїланді були евакуйовані на вертольотах. Підписання документів, заплановане на зустріч в Паттайї, було перенесене на серпень 2009 року до Бангкока.

Сильні заворушення в Паттайї почалися в п'ятницю, коли близько ста супротивників нинішнього уряду прорвали перший з трьох поліцейських кордонів, встановлених біля готелю "Роял Кліф Резорт", де проходили зустрічі у верхах.

Крім того, тривають багатотисячні демонстрації в столиці країни Бангкоку, учасники яких вимагають відставки прем'єр-міністра країни Абхизита Вейджаджива.

Щоб стримати антиурядові виступи, прем'єр-міністр Таїланду оголосив п'ятницю неробочим днем, а також заявив про намір заарештовувати ініціаторів безладів.

Представник уряду повідомив агентству Рейтер, що саміт не відмінено, а перенесено.

Акції протесту в Таїланді розпочалися в березні цього року після того, як уряд на чолі з Вейджадживом виділив 9 мільйонам низькооплачуваних тайських робочих допомогу у розмірі 2 тисяч батів (55 доларів) кожному з метою стимулювати економіку країни на тлі світової фінансової кризи. Учасники акцій протесту назвали подібну допомогу "підкупом" і стверджують, що нинішній уряд отримав владу незаконно.

Читайте також:

Учасників саміту АСЕАН евакуйовують з Таїланду на вертольотах

Опозиція зірвала саміт АСЕАН в Таїланді

Демонстранти у Таїланді намагалися зірвати початок саміту АСЕАН

Тайські демонстранти не дали працювати новому прем'єру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: