Тайвань закликав Китай знищити націлені на острів ракети

Тайвань продовжить купувати зброю в Сполучених Штатів, щоб захистити себе від можливої агресії з боку материкового Китаю.

Президент Тайваню Ма Інцзю в понеділок, 19 жовтня, закликав Китай знищити націлені на острів ракети і заявив, що не відкидає переговорів з китайським керівництвом у майбутньому.

За словами Ма, Тайвань продовжить купувати зброю в Сполучених Штатів, щоб захистити себе від можливої агресії з боку материкового Китаю, який не бажає визнавати незалежність Тайбея і вважає острів частиною КНР.

Президент підкреслив, що Тайбей не прагне до гонки озброєнь з Пекіном, особливо якщо врахувати зміцнення торговельних зв'язків з материком і підготовку до підписання угоди.

"(У Китаю) більше тисячі ракет, і вони не стали цього змінювати. Число ракет продовжує зростати. Природно, що це турбує людей, які проживають тут", - сказав Ма в інтерв'ю Reuters.

"Зрозуміло, що якщо нам належить вести мирні переговори з материком, ми чекаємо, що вони що-небудь зроблять з цими ракетами: або заберуть їх, або розберуть", - сказав Ма, з моменту приходу якого до влади в травні 2008 напруженість між Тайбеєм і Пекіном помітно ослабла.

Нагадаємо, у вересні Пекін закликав Вашингтон не тільки в заявах, але і в реальних справах дотримуватися політики, що означає існування "одного Китаю".

Читайте також:

Китай закликав не нагнітати ситуацію навколо ядерної програми Ірану

Північна Корея запустила дві ракети

КНДР майже відновила свої ядерні об'єкти

КНДР отримала 2 мільярди доларів за відмову від ядерної програми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: