Так темно і так близько: українці, що мешкають в США, розповіли про масштабні пожежі в країні

Так темно і так близько: українці, що мешкають в США, розповіли про масштабні пожежі в країні

Каліфорнія, Орегон, Вашингтон, Юта, Невада - весь Захід охоплений лісовими пожежами. 

Принаймні семеро людей загинули в лісних пожежах у Сполучених Штатах, серед них - однорічна дитина задихнулася у власному будинку, поки родина намагалася вибратися. Батьків доправили до лікарні з опіками. 90 великих займань і ще десятки малих — історична пожежа шириться Сполученими Штатами, густий дим відрізає від сонця цілі міста.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дорожній знак “обережно, діти” догорає разом з усією околицею. Там надзвичайно сухе повітря - і кожен порив вітру несе полум'я далі. Сотні тисяч американців прокидаються без сонця.

Відчуття - апокаліптичні, каже Іва Демчук, вона живе і працює у передмісті Сан-Франциско. Мережа заповнена фотографіями пейзажів, які називають чи то марсіанськими, чи то - з фантастичного фільму про кепське майбутнє. 

"Вогонь начебто ближче. Щоб так темно і так близько – перший раз таке. Неможливо дихати, не виходимо на вулицю, всі вікна закриваємо", – каже інша жителька Маунтін Вью.

Відео Америка в огні: ТСН поспілкувалася з українцями, які живуть в осередках історичних пожеж

Принаймні семеро людей загинули в лісових пожежах у Сполучених Штатах, серед них - однорічна дитина, яка задихнулася у власному будинку, поки родина намагалася вибратися. Батьків доправили до лікарні з опіками. Історична пожежа шириться сполученими штатами, густий дим відрізає від сонця цілі міста. ТСН поспілкувалася з українцями, які там живуть.  

Америка в огні: ТСН поспілкувалася з українцями, які живуть в осередках історичних пожеж

Каліфорнія, Орегон, Вашингтон, Юта, Невада - весь Захід охоплений лісовими пожежами. 

"На жаль ми чекаємо великих збитків - і, ймовірно, людських жертв. Можливо, найбільших за всю історію штату", – каже губернаторка Орегону Кейт Браун.

Усі, хто живе в зоні ризику і ще не евакуйовані - дістали попередження: привести до ладу оселі. Цим займаються страхові компанії, які у разі біди компенсують людям збитки.

Вже тринадцять штатів на заході країни страждають від займань, більшість з яких трапляється через людей, що відпочивають у лісах та парках і нехтують забороною розводити вогонь. Знеструмлені понад пів мільйона осель, сотні - вигоріли вщент. Лише у одній Каліфорнії вогонь знищив більше мільйона гектарів лісу.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів