Такого демаршу ще не було: слідом за Україною шість делегацій залишили сесію ПАРЄ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цей крок зроблено на підтримку української позиції та на знак протесту проти повернення РФ.

Національні делегації шістьох європейських країн припинили роботу на поточній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це повідомив український представник в ПАРЄ Леонід Ємець.

Такого в ПАРЄ ще не було! Вчора українська делегація в ПАРЄ заявила про демарш. Сьогодні Польща, Литва, Латвія,...

Опубліковано Леонідом Ємцем Середа, 26 червня 2019 р.

За його словами, представники Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії підтримали демарш України і покинули сесію. Делегати вирішили повернутися додому для консультацій з урядами і парламентами своїх країн щодо подальшої реакції на повернення Росії до повноцінної роботи в асамблеї.

"Безумовне відновлення прав російської делегації без дотримання Росією будь-якої з численних вимог асамблеї суперечить базовим цінностям Ради Європи і її уставу. Це хибний сигнал країні, яка вдається до військової агресії, отруєння людей, порушення прав своїх громадян і не заохочує, а намагається дестабілізувати демократію в усій Європі", — наголошується в поширеній із цього приводу заяві. Там також ідеться про загрозу майбутнього ПАРЄ та втрату довіри до цієї установи.

ВідеоПАРЄ все-таки погодилася повернути росіян до свого складу без жодних санкцій

Такі результати голосування, яке лічені хвилини тому завершилося у Страсбурзі. Оскаржити повноваження російської делегації намагалися Україна та Грузія після того, як парламентарі вирішили повернути до ПАРЄ російську делегацію. Як пройшло голосування, чому такі результати і як на рішення реагує українська делегація – дивіться далі.    

ПАРЄ все-таки погодилася повернути росіян до свого складу без жодних санкцій

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

Залиште свій коментар

Вибір редакції