"Талібан" назвав інформацію про смерть мулли Омара пропагандою

Мохаммеда Омара вважають найважливішою для США ціллю серед терористів, фігурою майже рівною Усамі бен Ладену.

Ісламістський рух "Талібан"офіційно спростував повідомлення про загибель свого лідера Мохаммеда Омара. Представник талібів Забіулла Муджахід повідомив, що чутки про знищення мулли Омара є "пропагандою".

За словами Муджахіда, лідер "Талібану" знаходиться в Афганістані і зайнятий командуванням військовими операціями ісламістських бойовиків.

Про смерть мулли Омара в понеділок, 23 травня, повідомив афганський телеканал Tolo. Повідомлялося, що лідера талібів ліквідували 21 травня по дорозі з міста Кветта в провінцію Північний Вазірістан в Пакистані, відзначає видання Pak Tribune. Передбачалося, що напад на Омара було скоєно силами НАТО.

Мохаммед Омар у 1996-2001 роки був фактичним керівником Афганістану в той час, коли влада в країні належала талібам. Відомо, що йому близько 50 років. Раніше він значився в списку найбільш розшукуваних Сполученими штатами Америки злочинців за приховування Усами бен Ладена та інших членів "Аль-Каїди".

Духовний лідер руху "Талібан" Мулла Мохаммед Омар народився в 1962 році в селі Сінгешар, в афганській провінції Урузган. Навчався ісламу в релігійних школах в Пакистані, в місті Кветта.
До приходу до Афганістану радянських військ Омар служив муллою у сільській мечеті.

Потім він приєднався до моджахедів, які воювали з радянською армією. За одними даними, Омар був у загоні польового командира Набі Мохаммаді, а за іншими - воював у впливового моджахеда Юнуса Халес. Після отриманого поранення (втратив праве око) він повернувся до богослов'я.

У 1994 році, в розпал міжусобиць, які роздирали Афганістан після виведення з нього радянських військ, очолив у Кандагарі рух "мусульманських студентів" "Талібан", який став в опозицію до уряду президента Бурхануддіна Раббані.

На початку 1995 року молоді бойовики під керівництвом Омара завоювали північ Афганістану і після кількох невдалих спроб взяли Кабул. Перед цим Мохаммед Омар з'явився на даху будівлі в Кандагарі перед своїми послідовниками в священному одязі пророка Мухаммеда, який 60 років зберігався в одній з місцевих мечетей. Був оголошений джихад, і 26 січня 1996 Кабул упав.

У квітні 1996 року Омар був обраний "повелителем правовірних" ("амір-уль-мумінін"), главою так званого Ісламського Емірату Афганістан. Очолював уряд талібів до жовтня 2001 року. Після початку Пентагоном військової операції в Афганістані втік до Пакистану.

За даними американської розвідки, він переховувався у місті Кветта, звідки керував діями своїх прихильників. За його голову Вашингтон обіцяв 10 мільйонів доларів.

Кілька разів на Мохаммеда Омара здійснювалися замахи. У 1999 році в одного з його будинків вибухнула бомба - загинули 40 людей, але сам він залишився неушкодженим.

За даними ЗМІ, знищений у травні 2011 року "терорист номер один" Усама бен Ладен і Омар - родичі: одна з дружин бен Ладена - єдина дочка Мулли. В Омара також п'ятеро синів. Портретів і офіційних фотознімків Омара не існує, сам він ніколи особисто не зустрічався з журналістами і не давав прямих інтерв'ю.

На початку травня 2011 незабаром після появи повідомлень про ліквідацію ватажка "Аль-Каїди" бен Ладена представники військового і політичного керівництва США та Італії заявляли про те, що наступним об'єктом антитерористичної боротьби може стати лідер руху "Талібан" в Афганістані Омар.

Читайте також:

ЗМІ: у Пакистані знищили лідера "Талібану" муллу Омара

США назвали своєю наступною мішенню лідера "Талібану"

Лідер "Талібану" закликав вбивати мирних жителів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: